Forum

gpo üzerinde y...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gpo üzerinde yaptığım değişiklikler clientler üzerinde etkili olmuyor

19 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
1,335 Görüntüleme
(@serkandari)
Gönderiler: 124
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar mrb.2003 serverşdomain yapısı var clientlerde win xp pro.ben kullanıcılara aygıt sürücüsü kurma hakkı veriyorum(Group policy editör>computer configariton>windows setting>security settings>local policies>user rigts assignment>load and unload decice driver) buraya ekliyorum grupları ama cmd den gpupdate /force yazdığımda bana;

refreshing policy

user policy refresh has comlated

computer policy refresh has comlated

To check for errors in policy processing review the event log.(bu hata nedir gpo da yaptığım değişikliklerin clientlere gönderilmediği mi anlamına geliyor buna nasıl düzeltirim)

Gönderildi : 20/04/2009 19:10

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

hata değildir o bilgilendirme amacıyla veriliyor.

eğer bir sorun varsa event viewera göz atın.

kolay gelsin

Gönderildi : 20/04/2009 19:30

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

DNS server has updated its own host (A) records. In order to ensure that its DS-integrated peer DNS servers are able to replicate with this server, an attempt was made to update them with the new records through dynamic update. An error was encountered during this update, the record data is the error code.

If this DNS server does not have any DS-integrated peers, then this error

should be ignored.

If this DNS server's Active Directory replication partners do not have the correct IP address(es) for this server, they will be unable to replicate with it.

To ensure proper replication:

1) Find this server's Active Directory replication partners that run the DNS server.

2) Open DnsManager and connect in turn to each of the replication partners.

3) On each server, check the host (A record) registration for THIS server.

4) Delete any A records that do NOT correspond to IP addresses of this server.

5) If there are no A records for this server, add at least one A record corresponding to an address on this server, that the replication partner can contact. (In other words, if there multiple IP addresses for this DNS server, add at least one that is on the same network as the Active Directory DNS server you are updating.)

6) Note, that is not necessary to update EVERY replication partner. It is only necessary that the records are fixed up on enough replication partners so that every server that replicates with this server will receive (through replication) the new data.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp . böyle bişey var

Gönderildi : 20/04/2009 19:31

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Yapı hakkında biraz bilgi verirmisiniz? Ortamda DC varmı DNS dc üzerindemi?ADC varmı replikasyon halindemi?

Gönderildi : 20/04/2009 20:01

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

kardeş şimdi ben bu konularda biraz yeniyim sana şöyle cevav vereyim.

1.2003 server var standart editon

2.domain yapısı var

3.userlar ve gruplar var.

ben nerden yeti veriyosun diyor isen Active Directory Users and Computers açıyorum.ordan domain isminin yazdığı yere sağ kilik özellikler diyorum group plicy i secip edt diyorum burdan yetki veriyorum işte sonra cmd>gpupdate /force yapıyorum ama yaptığım değişiklik olmuyor.

umarım isteklerine yanıt bulursun

Gönderildi : 20/04/2009 20:07

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Peki Default domain policydemi yapıyorsunuz yoksa yeni bir policydemi?Portalda group policy ile ilgili makaler bulunmakta.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/28/group-policy-management-console.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/09/group-policy.aspx

Bence bu makaleleri okuyun.Kafanızdaki bir çok soruya cevap bulabileceksiniz.Sorunuz olursa tekrar aynı post üzerinden devam edersiniz.

Gönderildi : 20/04/2009 20:12

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Default domain policy de yapıyorum.evet onları okudum bayağı bir yol aldım ama böyle hatalar çıkınca kalıyorum.

Gönderildi : 20/04/2009 20:27

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

senin önereceğin bir yol varsa şöyle yap yada böyle yap şunlaradikkat et dediklerin şeyler.sistem saati değişikli yaptım clientler değiştiremiyordu onu hallettim ondan sonra başka yaptığım değişiklikleri güncellemiyor...

Gönderildi : 20/04/2009 20:30

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Eventların source Id leri ile www.eventid.net sitesinden bir kontrol etmeyi dene

Gönderildi : 20/04/2009 20:30

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

ingilizce olunca kalıyorum.ama baktım http://www.eventid.net/display.asp?eventid=6702&source

Gönderildi : 20/04/2009 20:35

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Öncelikle client domaine dahilmidir? clientı domaine dahil edin.

Dns ile ilgili sorun görünüyor. Clientın  adı ve ip adresini, server tarafında forward lookup zones kısmında kurulu olan dns isminizin ( örn: ugur.local gibi ) buradan a kayıtlarında pc adını ve ip adresi doğrumu kontrol edin eğer yanlışlık var ise düzeltin.

Gönderildi : 20/04/2009 20:45

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hepsi tamam herhangi bir yanlışlıkta yok...

Gönderildi : 20/04/2009 20:57

(@ugurdemir)
Illustrious Member

arkadaşlar mrb.2003 serverşdomain yapısı var clientlerde win xp pro.ben kullanıcılara aygıt sürücüsü kurma hakkı veriyorum(Group policy editör>computer configariton>windows setting>security settings>local policies>user rigts assignment>load and unload decice driver) buraya ekliyorum grupları ama cmd den gpupdate /force yazdığımda bana;

refreshing policy

user policy refresh has comlated

computer policy refresh has comlated

To check for errors in policy processing review the event log.(bu hata nedir gpo da yaptığım değişikliklerin clientlere gönderilmediği mi anlamına geliyor buna nasıl düzeltirim)

Bir ou aç deneme amaçlı ve bir bilgisayarı içine taşı ve aynı policyi uygula bakalım hata verecek mi? Eğer sorun çıkmaz normal şekilde çalışırsa cmd komuıt satırından dcgpofix ile default domain policyi sıfırla ve ayarlarını tekrar yap.Ek olarak clientta cmd komut satırında rsop.msc ile uygulanan policylere de göz atın

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 20/04/2009 23:26

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

senden şöyle bişey isteyeyim şimdi bendeki diğer bbir sıkıntıda şu.clientte ki pc usb bellek taktığımda şifre istiyor(admin kullanıcı adnı ve şifresini)ben bunu bana sormadan kendisnin tanımasını istiyorum.bunu nasılş yaparım.birde imzasız activex yüklemsini kendi explorer ayarlarından yaptım ama kabul etmiyor.admin olarak bağlandığımda sorun çıkmıyor.bununları nasıl çözerim

Gönderildi : 20/04/2009 23:54

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Usb bellekte şifreden kastınız nedir?program kurarkenmi hata veriyor?Bunları policy ile yapabilrsiniz.Ek olarak clientları users üyeliğinden power usersa çıkarırsanızda program kurma ve kaldrıma gibi özellikleri clientlara vermiş olursunuz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 21/04/2009 02:56

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

power users sa cliant üzerindeki pc nin denetim masaından kullanıcı hesaplarından yapıyooruz değilmi...

Gönderildi : 21/04/2009 12:20

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Clientlar domaine üyemi?Domain userlarlara üyelik vermek için  kadarıyla Active Directory (AD) içinde ilgili userın member of tabından üyeliğini ayarlayabilirsiniz.

Gönderildi : 21/04/2009 14:59

(@serkandari)
Estimable Member
Konu başlatıcı

domaine üye.member of tabanında sadece domain users ekli şimi ben buraya power user ı mı ekleyeceğim ekleyecek isem baktım ama bende power users yok.ne yapamam gerekir...

Gönderildi : 21/04/2009 16:08

(@ugurdemir)
Illustrious Member

Sabah yazdığımda ezber yazmıştım yanlış bir yönelndrime olmuş kusura bakma power users kısmı client üzerinde bilgisayarıma sağ tuş tıkla manage tıkla.Gelen ekranda local users and gropta verbiliyorsun.Ancak şöyle bir denm yapabilrsin. 1 kerye mahsusu AD usera admin yetkisi ver programı kur policy uygulunamıyormu orun varmı kontrol edebilrsin.Birde ek olarak konu baya uzadı.Sorun sorunu açtı. loglara düşen başka hata kodu varmı onlarıda paylaşırsan sevinirim.

Gönderildi : 21/04/2009 18:17

Paylaş: