Forum

GPMC/GPO Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

GPMC/GPO Sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
505 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba,

windows server 2003 serverlar üzerinde kurulu 1 DC ve 1 ADC nin olduğu domainimiz var.  group policy management console veya domain security policyi açtığımızda "network path was not found" diyerek açılıyor. girdikten sonrada settings bölümü boş görünüyor ve editlenemiyor. hata yine aynı. policylerin var olan backp ından dönüşde yapamıyorum, hata yine aynı, network path was not found. Yabancı bir forumda gördüğüm FSMO lardan PDC yi ADC ye aktarıp deneyin görüşü başarılı oldu. PDC yi additional a taşıdığım zaman gpmc i sorunsuz açıyorum ve editleyebiliyorum. Bu olanların ışığında acaba DC üzerinde ne gibi bir sorun olabilir. görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim. teşekkürler.

not: dns sorunumuz yok. çözümlemelerde sorun görünmüyor. network adapter üzerinde "file and print sharing" seçili. 

Gönderildi : 16/04/2009 20:11

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Event loglara düşen hatalar varmı paylaşırmısınız

Gönderildi : 17/04/2009 03:20

(@ilhankilic)
Gönderiler: 28
Eminent Member

Dc de dcgpofix yaparak default gpo ları fixleyebilirsin orjinal haline gelecektir. ama sistemin yedeğini al mutlaka...

Gönderildi : 17/04/2009 13:07

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Sorunla ilgili olarak geri bildirimde bulunursanız size daha çabuk yardımcı olabiliriz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 18/04/2009 13:44

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba, hemen dönüş yapamadığım için kusura bakmayın. logları kontrol ettim fakat daha önce ettiğimde görmediğim yeni hata logları gördüm. source : userenv  event id : 1058 ve 1030 lar görünüyor. ancak bunlar adc üzerinde. dc üzerinde konuyla ilgili log  göremedim.

Gönderildi : 20/04/2009 14:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Belirtilen Idler ışığında buraya ve şuraya bakarmısınız.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 20/04/2009 15:16

Paylaş: