Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 Folder Redirection Configurasyonu

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@AdnanATAS)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Öncelikle Antalya Dedeman Otel de vermiş olduğunuz seminer için tekrar teşekkür ederim.Devamını bekliyoruz inşallah.Benim soruma gelince

Bende Windows Server 2003 sp1 standart var.Bu server sadece DC olarak çalışmaktadır.GPO da folder redirection özelliğini kullanmak istiyorum.Fakat Client ların dosyalarını DC üzerindeki bir klasörde değilde ağda bağlı olan Active Directory ile tümleşik çalışabilen örneğin QNAP NAS TS-439 pro üzerine kayıt edilmesini istiyorum.Mümkünmüdür acaba bu şekilde yapılması.Mümkün değilse DC ye bağlıyıcağım USB External Hdd üzerine depolam işlemi yapabilirmiyim.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

İyi çalışmalar...  

Gönderildi : 15/04/2009 15:01

(@evrenyeniev)
Gönderiler: 87
Trusted Member

Group Policyde yönlendirme kısmında

\\dosyasunucun\profile şeklinde NAS sunucun yolunu gösterir ve gerekli izinleri verirsen klasör yönlendirme işlemini yapmış olursun.

Gönderildi : 15/04/2009 15:46

(@AdnanATAS)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.

Folder Redireciton ile domaindeki kullanıcımın bir tanesi için

linkteki gösterildiği şekilde bu ayarı yaptım tabii bende NAS server var.normal çalışıyor.Fakat Nas Server üzerinde açmış olduğum Users Klasörü altına login olduğu kullanıcı adı ile klasör açtı ve desktop ve belgeleri paylaşımda olan \\nas439\users\FD klasörü oluştu.Fakat şöyle bir sıkıntım var.FD kullanıcısının FD klasörüne Administrator hariç kimse ağ üzerinden ulaşamaması gerekmektedir kendisi dahil.Folder redireciton manstığı da bu olması lazım okuduğum makaleler doğrultusunda.

Çok acil yardımlarınızı bekliyorum.

İyi çalışmalar..

Gönderildi : 20/05/2009 19:25

Paylaş: