Forum

Web Üzerinden ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Üzerinden Kamera İzleme?

15 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,211 Görüntüleme
(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar iş yerimizde 6 adet kamera ve bu kameraların bağlı olduğu bir kamera bilgisayarı var internet explorer üzerinden kameraları nasıl izleyebilirim örneğin internet exp.üzerinden adres yerine statik ip yazıp direk kameraları görmesini nasıl sağlayabilirim?

Gönderildi : 03/04/2008 17:28

(@ozcanozkoker)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Lütfen kurulu sisteminiz hakkında daha detaylı bilgi verirmisiniz? Örneğin; Kamera kartınızın markası? Kamera kartının kullandığı program ismi, versiyonu, kullandığınız işletim sistemi? modeminizin markası, modeli?

yukarıda ki bilgileri daha açık girerseniz yardımcı olmamız daha olasıdır...

Gönderildi : 03/04/2008 17:36

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Kameralar hakkında çok bilgim yok ama sanırım cameraları web üzerinden izlemek istiyorsanız kameraların IP tabanlı olması lazım diye biliyorum (direk kameraya bağlanılmak isteniyorya)

Gönderildi : 03/04/2008 17:40

(@erdemyaglikara)
Noble Member
Konu başlatıcı

Ortamda herhangi bir dc yok Kamera kartın markası star imavision kamera programı Dvr-2000 işletim sistemi Xp Pro modem airties

Gönderildi : 03/04/2008 17:47

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

CCD kameralarda web üzerinden izlenebiliyor. İzlemek için kullandığınız kayıt kartının bunu destekliyor olması lazım k, artık birçok kart bunu destekliyor. Örneğin VG8C-XP.

Yada kamera sistemleri için Webserver görevi gören cihazlar var. bunlardan alabilirsiniz.

Yada kullandığınız izle yazılımının web browser desteği olabilir, bunada bakabilirsiniz. Yani seçenek çok.. 

Gönderildi : 03/04/2008 17:50

(@ozcanozkoker)
Trusted Member

DVR-2000 lerin explorer desteği yok olarak biliyorum, fakat client programı ile gerekli portları açtığında istediğin yerden ulaşabilirsin. DVR-2000 menülerini unuttum programı gönderebilirsen yardımcı olurum ama bu konuda en profesyonel işi VGuard kartlar yapar, hem explorer hem client desteği vardır. İşlemlerini yaparkan Xp'de Windows Güvenlik Duvarını kapatman gerek yada kural tanımlamalısın. Öncelikle DVR-2000 kartın menülerine bir bak, orda remote view yada remote control diye bir menü olması lazım, gerekli portlar o bölümde yazar. Programı gönderebilirsen inceler daha detaylı bilgi verebilirim.

Gönderildi : 03/04/2008 17:54

(@erdemyaglikara)
Noble Member
Konu başlatıcı

Sehat Hocam peki elimdeki mevcut sistemle bunu yapabilirmiyim?

Merhaba.

CCD kameralarda web üzerinden izlenebiliyor. İzlemek için kullandığınız kayıt kartının bunu destekliyor olması lazım k, artık birçok kart bunu destekliyor. Örneğin VG8C-XP.

Yada kamera sistemleri için Webserver görevi gören cihazlar var. bunlardan alabilirsiniz.

Yada kullandığınız izle yazılımının web browser desteği olabilir, bunada bakabilirsiniz. Yani seçenek çok.. 

Gönderildi : 03/04/2008 17:55

(@AhmetYUKSEL)
Gönderiler: 65
Trusted Member

Bunun için bir proğram var mpegencoder diye hatırlıyorum ismini localde bunu yapabiliyorsunuz ama internet üzerinden bunu yapamazsınız Ertan beyinde dediği gibi cameraların ip destekli olması gerekiyor sanırım.

Gönderildi : 03/04/2008 18:00

(@erdemyaglikara)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hocam program linkte mevcut

http://rapidshare.com/files/104529822/DVR2000-416.rar.html

Gönderildi : 03/04/2008 18:08

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Localden browser ile erişilebiliyorsa, internet üzerinden de erişilebilir.

Ayrıca ben dvr2000 kullanmadım ama aşağıda browser desteklediğinden bahsediliyor.

http://www.fjhtc.com/eys.htm

Gönderildi : 03/04/2008 18:09

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

80 - 9000 - 9001 - 9002 nolu portları PC nin ip sine yönlendirin ve dışarıdan bağlanmak için ie ye statik ip yi yazın

Gönderildi : 03/04/2008 18:11

(@ozcanozkoker)
Trusted Member

Evet programı şimdi hatırladım, fakat elinde ki program eksik ve elinde ki kart ex4016, bir çok programı destekliyor ama biraz fason bir karttır. Bu karta Explorer Team diye bir programda uyum sağlıyor ve bu elinde ki DVR-2000 programından daha fazla randıman alırsın. Üstelik web den izlemeyi de destekliyor. Programları sıkıştırıyorum birazdan burdan gönderirim, yazılımlar tamamen free dir yani burdan göndermemin bir sakıncası olduğunu sanmıyorum. DVR-2000 programının TR versionu ve remote eklentisi göndereceğim program içerisinde mevcuttur, gayet kolay şekilde uygulayacağını umuyorum. İki programıda birazdan yayınlarım.

Gönderildi : 03/04/2008 18:23

(@ozcanozkoker)
Trusted Member

İhtiyacın olan programlar aşağıda ki linkde mevcuttur, ikisinden brini kullanabilirsin, ikiside sağlamdır zamanında az kurmadım 😉

DVR-2000TR&CLIENT YENI

EX3016 EXPLORER TEAM

Bir sıkıntın olursa buralardayız...

Gönderildi : 03/04/2008 19:26

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Merhabalar Kameraları kullanıdğınız programın Web üzerinden izleme özelliği varsa bu özelliği aktif ederek izleyebilirsiniz.

Dışarıdan bağlanmak için modemden port yönlendirmesi yapacaksınız daha sonra dışarıdan bağlanıp izleyebileceksiniz.

Evertech falanmı kullanıyorsunuz ?. 

Gönderildi : 03/04/2008 19:36

(@leventoz)
Gönderiler: 1
New Member

İhtiyacın olan programlar aşağıda ki linkde mevcuttur, ikisinden
brini kullanabilirsin, ikiside sağlamdır zamanında az kurmadım 😉

DVR-2000TR&CLIENT YENI

EX3016 EXPLORER TEAM

Bir sıkıntın olursa buralardayız...

banada lazımdı bu programlar ama linkler ölmş mümkünse yenileyebilirmisin...

Gönderildi : 20/12/2008 14:36

Paylaş: