Forum

Advantage Database ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Advantage Database Server ve sınırlı user ?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
419 Görüntüleme
(@muratdedeoglu)
Gönderiler: 141
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

bu durumdan daha once sordugum baska bir soruda bahsetmistim fakat sonuc alamamıştım 

problem şöyle bir adet server 2003 ent r2 sistemim var bu dc olmakla beraber şirket bunyesinde kullandıgımz paket programında server ı.

programın destegini veren firma periodik exe guncellemeleri ve program database iyle ilgili işlemler yapmak icin sık sık server a RDP ile baglanıyor 

problemle karsılasmamaları icin admin password unu soyledik kendilerine 

fakat bunun ciddi bir guvenlik acıgı oldugnu dusunuyorum , sadece program dizinlerine ve Advantade Database Server programını konfigure edebilecekleri ve baska hicbir sistem ayarlarına erişim yada değiştirme gibi haklara sahip olmamalılar !

denedigim ilk metodu burda paylasmak istiyorum 

USER adlı bir kullanıcı acıp bunu sadece USERS grubunda bıraktım ve RDP icin erişim yetkisi verdim.

Programın dizinlerine gelip USERS a full control verdim

USERS hesabıyla RDP ile gelip oturum actım, Advantage Database Server programını configure etmek istedigimde registry e erişimle alaklı bir takım hatalar verip acılmadı hatta serial falan istedi.

REGEDIT de  HKEY lerin permission larına USERS ı ekleyip tekrar logon oldum fakat degisen birsey olmadı

Bu sınırlı fakat paket programına ve database ine tam erişim saglayabilecek user ı nasıl konfigure etmem gerekiyor

yardımlarınızı bekliyorum

herkese iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 02/04/2009 23:57

Paylaş: