Forum

Olası çök...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Olası çökmelerde yapılacaklar.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
460 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba arkadaslar   bu konuyu ozellıkle acıyorum ve fikirlerinizi paylasmanızı rica ediyorum.

sistemde 2003 domain ve isa server 2006 bulunmakta

duzenlı olarak yedek alıyorum.DC nin system state ve isanın backup ını alıyorum.

Olası felakaet senaryosu olarak basımıza gelecebılecek bır durumda neler yapılmalı bu konuda fıkırlerınızı paylasmanızı ısteyecegım sızlerden.

1-Dıyelımkı dc coktu ve o an hemen kullanıcıların ıslemlerını yapmaya devam etmelerını saglamak ıstıyoruz yapmamız gereken seyler nelerdır.Gece dc nın yedegınden gerı donmek yada yenıden kurarak kullanıcıları tekrar domaıne alabılırız .Fakat gun ıcerısınde nasıl bır uygulama yapmalıyız.

2-İsa coktu.Isayı yenıden kurup yedekten donebılırız ama bunun harıcınde kullanıcıları dırek olarak ısadan ayırıp o an ıcın ıslemlerıne devam ettırebılırmıyız.Dns degıstırıp proxy kaldırıp fln gıbı.Fıkırlerınızı paylasırsanız en azından boyle bır durum soz konusu oldugunda heyacan yapmadan duruma hakım olmayı ıstıyorum.

bu durumlara sizde kendi seneryolarınızı ekleyerek cevap verırsenız cok ıyı olur.

Herkese tesekkurler.

Gönderildi : 02/04/2009 21:43

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba,

İki senrayo icin de, domain'e adc ekleyebilirsin detaylı bi makalesi portal'da mevcut.system state ve acronis ile alınmıs full image garanti cözüm olur tabiki her iki durum icinde. donanim problemi çıkarsa ki yine adc ile veya acronis ile alacağın backup'u başka makina üzerinde veya sanal a convert edip calıştırabilirsin, isa icin ise securenat client calışıyor ise başka bi makina kurup ip yi aynı konumlandırdığınızda internet sharing yaparak basit şekilde net akışını sağlarsın. image backup almanı kesinlikle öneririrm.

Gönderildi : 02/04/2009 21:57

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba  cevap ıcın tesekkur ederım.

ısa ıcın baska bır makına kurup sharıng derken neyı kastettınız bıraz daha ayrıntılı bılgı verebılırmısınız.

Tesekkurler.

Gönderildi : 03/04/2009 21:32

Paylaş: