Forum

Ms Windows Server 2...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ms Windows Server 2003 Terminal Server Hakkında | Terminal Server | Windows 2003 Server Uzak Bağlantı

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
416 Görüntüleme
(@RedSystem)
Gönderiler: 28
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bir Önceki Açdığım Başlık İçin Tekrar Özür Dilerim. 

Merabalar ;

Windows Server 2003 Sbs TR var.. Terminal Server Lisansı 5 adet kendı uzerınde geldi.

5 adet magazaya bunları kullanmak ıstıyorum nebim winner programı kullanılıyor magazalarımızda..

ama benım ıstegım magazalar sadece nebim winner programı ve Outlook Express kullansın ıstıyorum baska hiç birsey kullanmalarını ıstemıyorum. işi aslı bu konudada cok iyi değilim konuları arastırdım ama benım bu soyledıgım seyle alakalı birsey goremedim veya benım konuya vakıf olmamamdan kaynaklanan bir problemde olabilir bu. sayet oyleyse herkezden ozurdiliyorum bu konuyu bir daha acdıgım ıcın.

Active Directory den bir kullanıcının ozellıklerınden  ortam sekmesınden " Programı Başlatırken - Program Açıldığında Aşağıdaki Programı Başlat Seçeneğini Seçtim

Program Dosyası Adı : NebimSatisOnline4.exe

Başlama Yeri : C:\Program Files\Nebim Winner

Dediğimde İstediğime Ulaşıyor; Direk Program Çalışıyor.. Ve Ben Bunun Yanında Outlook Express kullanılmasınıda ıstıyorum bu konu hakkında yardımlarınızı beklıyorum hersey ıcın sımdıden teşekkur ederım...

Gönderildi : 30/03/2009 15:34

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member

eğer sunucun 2008 server olsaydı tswebacess bu isteiğin olurdu yannız 2003 serverda sanırım tek program çalıştıra biliyosun

şölede yapa bilirsin masa üstüne programların kısa yolunu koy ve group policyden tüm ayarları kısıtla kullanıcı sunucuya baglandıgında sadece kullanca program cıksın ve start ve logon of cıksın bunu böle çöze bilirsin administratol tollsta  group policy var yada runda gpedit.msc ama grouppolic varsa ordana yapmadan yarar

active directoryde ou oluştur kullanıcıları ora move ile taşı ve group policy den ou üzerinde sağ tuş yap policy tıkla ordan gerisi artık sana kalmıs neler kısıtlacaksan onları kısıtla

Gönderildi : 30/03/2009 16:00

(@RedSystem)
Eminent Member
Konu başlatıcı

birazdaha ayrıntılı anlatabilirmisiniz?

Gönderildi : 30/03/2009 16:24

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member

(@RedSystem)