Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

kopyalama

11 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
702 Görüntüleme
(@mustafaaltinay)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar benim büyük bir sorunum var. win 2003 server işletim sisteminde  flashdis veya harici diske yedek almak istiyorum fakat alamıyorum.yarıda hata veriyor. sabit diskimin herhangi bir yerine kopyalayabiliyorum,CD ye çekebiliyorum  sorunsuz fakat usb aygıtlara alamıyorum.

yardımcı olursanız çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 27/03/2009 16:27

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Yedek almak için ne kullanıyorsunuz?Aldığınız hata mesajı nedir?

Gönderildi : 27/03/2009 16:37

(@mustafaaltinay)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

1 ve 2 gb lık ceya herhangi bir flashdisk(hepsinde yapıyor.) ve 320 gb lık western digital harici harddisk kullanıyorum..

özellikle flashdisklerde yarıya kadar faln geliyor. dosya kopyalanamadı,dosya yolunun veya hedef yolun doğru olduğundan emin olun gibi buna benzer hata veriyor.

Gönderildi : 27/03/2009 20:05

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

3.party program olan total commanderi deneyebilrsiniz.

Gönderildi : 27/03/2009 22:56

(@seyitkara)
Gönderiler: 27
Eminent Member

genelde bu tarz sorunlar anakartların usb bağlantı problemlerinden kaynaklanıyor.. Bios üzerinden usb seçeneklerini kontrol etmenizi öneririm..

Hata mesajı verdiği zaman bilgisayarıma bakarsanız pc nizin takılı olan usb veya harici hdd yi unuttuğunu görürsünüz.. Yani aktarım sırasında usb ile ilişkiyi kesiyor.. 

Gönderildi : 28/03/2009 03:55

(@ozkantsvn)
Gönderiler: 125
Estimable Member

bildiğim kadarıyla usb ler otomatik olarak donanımsal olarak tanınmaktadır.. bios ayarı ile çakışması olmaması gerekiyor.acaba usb hatası başka bir flash bellektenmi kaynaklanıyor

Gönderildi : 28/03/2009 23:23

(@teknik-mesut)
Gönderiler: 119
Estimable Member

usb'ler yarıya kadar çalıştıktan sonra niye sorun versin ki ancak virüs olur

1.ben şunu soracağım acaba kullandığın flashları yeterli olarak görmüyor mu ? (flash disklerde sorun olabilir.)

2.Sen bu flash'ı tamamem doldur boşalt sonra dene (sorun olursa bu yüklemede de olur.)

3.Yedeğini iso hale getir (power iso ultra iso falan) ondan sonra flash at. (çünkü dosyanın boyutunu normalde anlayamayıp kapaltıyor olabilir.)

4.Hala olmuyorsa bitmiştir (Allah yardımcın olsun diyorum)    

Umarım yardımım dokunur

Gönderildi : 28/03/2009 23:32

(@teknik-mesut)
Gönderiler: 119
Estimable Member

haa bir de dosya bozuk olabilir.  Sen alanında uzman (acronis veya symentec (norton)) programlar ile yedek al

Gönderildi : 28/03/2009 23:36

(@seyitkara)
Gönderiler: 27
Eminent Member

Ben çakışma gibi bir şey söylemedim, bazı anakartlarda bios larda olur bazı anakartlarda, board üzerinde jumperlar ile yapılan ayarlar vardır.. Mesela bios ta usb leri hi speed full speed gibi, yada board üzerinde, voltaj ayarları vardır jumper lar yardımıyla usb 1,2 usb 3,4 gibi istediğin usb girişlerine voltaj ayarlaması gerekebilir...

Bazı harici hdd ler yeterli gücü almadıklarında anakartla olan bağı keserler.. 

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 29/03/2009 04:47

(@ozkantsvn)
Gönderiler: 125
Estimable Member

Ben çakışma gibi bir şey söylemedim, bazı anakartlarda bios larda olur bazı anakartlarda, board üzerinde jumperlar ile yapılan ayarlar vardır.. Mesela bios ta usb leri hi speed full speed gibi, yada board üzerinde, voltaj ayarları vardır jumper lar yardımıyla usb 1,2 usb 3,4 gibi istediğin usb girişlerine voltaj ayarlaması gerekebilir...

Bazı harici hdd ler yeterli gücü almadıklarında anakartla olan bağı keserler.. 

İyi Çalışmalar 

seyit arakdaş olabilir..o jumper lardan canım çok yandı..heleki hdd monte ederken..beni 4 gün yormuştu..voltaj ve jumper...

Gönderildi : 01/04/2009 01:42

(@NuhKus)
Gönderiler: 13
Eminent Member

Merhabalar , buna  benzer  birsorunu  bir kaç  gün önce bende  yaşadım , sorun doyadan çıktı , farklı dosyalarda deneme  yaptınızmı

Gönderildi : 01/04/2009 02:53

Paylaş: