Forum

kullanıcıların taki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kullanıcıların takibi

13 Yazılar
9 Üyeler
0 Likes
651 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

umarım doğru yere açmışımdır konuyu. active directory oldugu için burayı seçtim.

iş yerinde active directory yapısı var ve 50 bilgisayarvar. Bizler kullanıcıların bilgisayarları üzerinde neler yaptığını görebilmek ve raporlayabilmek istiyoruz. bir ay, üç ay beş ay gibi geriye dönük

gün içinde yaptığı tüm işlemleri, cd yazmış, klasör kopyalamış, mail göndermiş vs.. xp üzerinde yapılan bu gibi işlemleri kayıt eden ve raporlayabilen bir sistem varmıdır acaba

Gönderildi : 02/04/2008 18:12

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Böyle bir program duymadım fakat şöyle bir gerçek var yapmak istediğiniz işlemi önceden yöneticileriniz tarafından onaylanması ve çalışan personel tarafından okunup imzalanması gerekiyor bunu dikkate almalısınız  sonuç olarak iş yerinizde sıkıntı yaşarsınız..

Gönderildi : 02/04/2008 18:57

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Selam;

Böyle programlar mevcut. Program gizli olarak
çalışır ve kimse bunun farkına varamaz.E-posta kaydı, Windows Live Messenger, Yahoo! vs. program kaydı, İnternette girilen sitelerin kaydı, Ekran kaydı (Video olarak), Bilgisayarın Ne kadar zaman açık olunduğunu kaydetme, ve daha birçok işlem yapa bilirsin ama Ertan Beyin de dediği gibi "yapmak istediğiniz işlemi önceden yöneticileriniz tarafından
onaylanması ve çalışan personel tarafından okunup imzalanması gerekiyor
bunu dikkate almalısınız  sonuç olarak iş yerinizde sıkıntı yaşarsınız"

Gönderildi : 02/04/2008 19:23

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 315
Reputable Member

hocam su programin ismini alabilrimiyiz yada yapi nasil olmasi gerekiyor yane kullanmıs oldugunuz programlar varmi loca sistemlerin log kayitlarini tutabilen incelemek istedim simdi.

Gönderildi : 02/04/2008 19:40

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Keyloggerdan Bahsediliyor Herhalde

Gönderildi : 02/04/2008 19:53

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Ve birkaç tane daha var da burada bu tarz programları tanıtmak ne kadar doğru olur bilemiyorum. Sonuçta yasal olmayan işler için kullanılıyorlar

Gönderildi : 02/04/2008 19:56

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 315
Reputable Member

biliyorum hocam bende o yuzden dedim hani söyle buraya bir kac program serpiştirelim bakalim neler oluyur

işin espirisi bir yana böyle programları kullanmak sirketler içi sakıncali ve asla kullanilmamali diyorum. [:D] 

Gönderildi : 02/04/2008 19:59

(@sinankahraman)
Illustrious Member

PM ine bakarmısın

Gönderildi : 02/04/2008 20:00

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Sinan hocam keylogger değilse banada yollar mısın

Gönderildi : 02/04/2008 20:32

(@onurboztepe)
Gönderiler: 41
Eminent Member

Merhabalar sinan hocam eğer keyloger değilse bence rica edebilirmiyim.

Bende tamamen herkesin görüşüne katılıyorum şirket içinde kullanılmamalı ve kullanılacaksa yasal şekilde herkese kabul ettirilmeli.

Sadece bu tarz programı bende düşünmüştüm varmıdır diye sizde yazınca merak etim doğrusu incelemek isterim herhangi bir yerde kullanma gibi lüksüm olamaz neler yapıyor acaba tüm işlemleri yapıyormu vs...

Eğer mümkünse tabi ........

teşekkür ederim. 

Gönderildi : 02/04/2008 21:09

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

aslında keylogerdan bahsetmiyorum kullanıcılar görebilir kayıt tutuldugunu

programı bende alabilirmiyim hocam incelemek için

çok sağoln

Gönderildi : 03/04/2008 20:53

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Direk programı vermek yerine isim vererek bu konuda bilgi edinmenisi sağlayabilirim. Öyleki zaten ufak bir araştırma yapsanız bu programların kurumsal firmalar içinde üretildiğini görebilirsiniz.

Program ismi olarak Spector hem kurumsal hemde bireysel kullanıma uygundur. Bu ürünün bayiyi olsanız bile kullanıcak kişinin bilgileri verdikten sonra lisans bilgileri gönderilmektedir. Ürün incelemesini buradan yapabilirsiniz.

Gönderildi : 04/04/2008 00:54

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Arkadaşın işini herhangi bir keyloger görür ama 4-5 ay öncesini göremezsiniz tabi keylogerlar aynı görevi yaptıkları için fark etmez sanırım marka model ama daha ayrınlı vs istiyorsanız ben bir tane önereyim..

http://www.e-spy-software.com/spy_software.htm 

Gönderildi : 04/04/2008 18:22

Paylaş: