Forum

Server odasindaki w...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server odasindaki workstation hakkinda

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
464 Görüntüleme
(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Server odasinda XP kurulu eski bir P4 ve WindowsXP Pro`lu bir bilgisayar var ve bunu serverlara baglanmak ve gunluk domain yonetim isleri icin kullaniyoruz. Konfgurasyonu daha iyi bir bilgisayar gecti elime ve bunu buraya yerlestirmek istiyorum.

Yeni bilgisayara hangi isletim sistemini kurmak daha mantikli olur. Server edition veya WinXP pro?

Tesekkurler

Gönderildi : 26/03/2009 02:24

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Eski bilgisayardaki işletim sistemi bütün işinizi görüyor ve ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa bence onu kullanmaya devam edin.

Gönderildi : 26/03/2009 02:36

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Ek olarak isterseniz ADC olarak onu kurup kullanabilrsiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 26/03/2009 03:05

(@OrhanAslan)
Gönderiler: 278
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Eski bilgisayardaki işletim sistemi bütün işinizi görüyor ve ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa bence onu kullanmaya devam edin.

Hocam aslında işimi görüyrodu  (Xp Pro) ancak bir süredir evden bu bilgisayara uzaktan bağlanmak istediğimde bilgisayar tamamen donuyor. Benden önce binbir çeşit program yüklemişler ve Symantec End Point te buradan dağıtılıyor. Haliyle çok kasıyor en ufak işlem için. Hazır 8 GB rami olan bir Dual core geçti elime ve bunu bu işte değerlendirmek istedim. Bildiğiniz gibi XP 3GB tan fazla rami desteklemiyor. Aslında biraz sorumun arka planında yatan sebeplerden biri buydu. Hani bilgisayar değişmişken bu 8GB rami destekleyecek bir şeyler kullanmak istedim (Vista hariç).

Tecrübelerinizden siz bu durumda ne yapardınız?

Çok teşekkürler

Gönderildi : 26/03/2009 13:23

Paylaş: