Forum

Folder redirection

Bildirimler
Hepsini Temizle

Folder redirection

14 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
592 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

Sistemde 1 dc bulunmakta ve gecenlerde dc coktu,ayrıca bırde fıle server var.

Dc'nın yedegı olmadıgı ıcın yenıden kurduk ve kullanıcılarda folder redırectıon uygulaması vardı.

Su anda bır storage aldık. ve kullanıcıların dosyalarını bu storageye tasıyarak folder redırectıon ıslemını burdan devam ettırıcez.Fakat aklıma takılan kullanıcı profıllerı uzerınde folder redırectıon patch ayarladıgımızda klasorler yenıdenmı olusacak yoksa eskı klasorlerden mı devam edecek.Ayrıca farklı bır ayar yapmamız gerekıyormu?

Gönderildi : 26/03/2009 00:10

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Kullanıcılarınızın şu anki folder redirection ayarları nasıl çalışıyor mu yoksa dc çöktükten sonra yeni dc'de ayar yapmadınız mı?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/03/2009 00:26

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Üzerinden devam edecektir siz path i doğru verirseniz şayet.

Gönderildi : 26/03/2009 00:26

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba hocam dc coktukten sonra kullanıcılar su an folder redırectıon yapısını kullanmıyor.Storage ye yarın sabah tasıdıktan sonra yenı profıle'ye yenı patch tanımlıcam.Bu patch 'ı nasıl tanımlamam gerekıyor.Tekrar eskı klasorden devam etmelerı ıcın.Bıde bı sorum daha olacak su an sanalda deneme yapıyorum 2 kulanıcıya folder redırectıon yaptım guzel bır sekılde calısıyor ama her ıkı kullanıcıda bırbırlerının klasorlerıne bakabılıyor.Kullanıcılar domaın user yetkısıne sahıp.Son olarak aklıma takılan storage dekı paylasımın yolunu nasıl vermem gerekıyor patch 'de - dc deyken //dc\paylasim$     yapmam yeterlı oluyordu.

Ayrıca cok tesekkur ederım arkadaslar.Anında cevap muthişsiniz.Super bır sıte herkezden ALLAH Razı Olsun.

Gönderildi : 26/03/2009 00:39

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Aşağıdaki makale folder redirection anlatılıyor. Makale sorularınıza yanıt verecektir.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/09/group-policy.aspx

Güvenlik ayarlarını yaparken kimlere yetki veriyorsunuz? Everyone yetki vermeyin.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/03/2009 00:45

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Merhaba hocam dc coktukten sonra kullanıcılar su an folder redırectıon yapısını kullanmıyor.Storage ye yarın sabah tasıdıktan sonra yenı profıle'ye yenı patch tanımlıcam.Bu patch 'ı nasıl tanımlamam gerekıyor.Tekrar eskı klasorden devam etmelerı ıcın.Bıde bı sorum daha olacak su an sanalda deneme yapıyorum 2 kulanıcıya folder redırectıon yaptım guzel bır sekılde calısıyor ama her ıkı kullanıcıda bırbırlerının klasorlerıne bakabılıyor.Kullanıcılar domaın user yetkısıne sahıp.Son olarak aklıma takılan storage dekı paylasımın yolunu nasıl vermem gerekıyor patch 'de - dc deyken //dc\paylasim$     yapmam yeterlı oluyordu.

Ayrıca cok tesekkur ederım arkadaslar.Anında cevap muthişsiniz.Super bır sıte herkezden ALLAH Razı Olsun.

Murat hocama ek olarak; everyone vermeyin ve her kullanıcının profil path inden domain users ı kaldırın sadece kendi kullanıcısını ekleyin ve böylelikle sanırım istediğiniz olan her kullanıcı sadece kendi profilini görsün

Gönderildi : 26/03/2009 02:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hocam cevaplar ıcın cok tesekkur ederım.

Bır sorum daha olacak kullanıcıları baska bır OU 'ya tasıdım ve eskı polıcy sıldım.Ama kullanıcılar acılırken //dc\paylasim$  a erısemedıgı ıcın sureklı hata verıyor.Yenı ou  da  tekrar farklı bır klasor ısmıyle folder redırectıon yaptım fakat bunu gormuyorlar.Bu durumu nasıl duzeltebılırım.

Cok tesekkurler.

Gönderildi : 26/03/2009 03:10

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

clientlarda ve serverda gpupdate /force komutunu çalıştır, olmazsa yeniden başlatın

Gönderildi : 26/03/2009 03:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Yardımlarınız ıcın tesekkurler arkadaslar.

Restarttan sonra duzeldı.

Gönderildi : 26/03/2009 13:23

(@muratcan-2)
Üye

Rica ederiz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/03/2009 15:31

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaslar merhaba bır problem daha ortaya cıktı.Storageyı raıd 5 yaptım.Uzerınde bır klasor actım ve bu klasoru paylastırdım.Folder redırectıon ıcın ızınlerı nasıl vermelıyım.Storagede domaın ızınlerı verılmıyor.everyone verırsem herkez butun klasorlerı gorebılır.

Gönderildi : 26/03/2009 16:10

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Storage diskini server da map yapmıyor musunuz? server da map yaparsanız izin veriyor olmanız gerek??

Gönderildi : 26/03/2009 16:54

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba bugra hocam

sorunu hallettım thecus dıye bır storage bendekı dısklerı goremıyorsunuz sadece ıpden yada ısımden erısıp  ıcerısınde klasor yaratabılıyoruz.Arayuzunde domaıne eklemek ıcın bır bolum varmıs ordan hallettık.Tesekkurler.

Gönderildi : 26/03/2009 18:39

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Arkadaslar tekrar merhaba storage ıle basım dertte

Thecus N5200Pro domaıne dahıl ettım fakat bu seferde olusturdugum klasorlerde kendı ızınlerıyle gelıyor ve ızınler mıras olark ustten alınmıs gıbı gelıyor.Hıcbır sekılde mudahele edemıyorum.Sahıplık kısmında domaın admın gozukuyor fakat sahıplıgı almaada ızın vermıyor.Acaba bıyerlerınde ayarmıyapmak gerekıyor.Izınlerde everyone full ızın verıyor kendısı ve hıc bırsekılde duzenleyemıyorum.

Gönderildi : 26/03/2009 20:29

Paylaş: