Forum

Windows server ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows server üzerinde Plesk, AC, DHCP ve İsa server

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
424 Görüntüleme
(@seyitkara)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba, konu başlığında yazdığım yapıya sahip bir sistem şuan çalışır durumda..

Fakat bir kaç sorunum var .. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim..

Öncelikle sistem şöyle çalışıyor.. Modemim bridge modda , server da iki adet eternet kartı var ve bunlardan biri şirketteki 4 adet pc ye internet ve ağ paylaşımı sağlıyor..

Ben yeni bir geniş bant bağlantısı oluşturuyorum ve bu bağlantıdan iç eternet kartımı gösterip kulanıcılar bu ağ bağlantısı yoluyla internete bağlansın diyorum ve iç eternetim 192.168.0.1 olarak ıp adresi alıyor...

Dış eternetim ise 192.168.1.115 olarak manuel atadığım ıp adresini kullanıyor..Yani modemin ıp adresini alıyor..

Ben dhcp yi kuraken 192.168.0.1 ıp ye sahip eternet üzerinede işlem yapıyorum , fakat client ler otomatik olarak ıp almıyorlar.. İlla manuel vermem lazım ki internete bağlansınlar...

Bu tür yapıya sahip bir sistemde nasıl bir ıp yapılandırması lazım, yardımcı olursanız sevinirim.. Eksik anlatımlarım olmuştur muhakkak, artık beynim durdu, anlatamıyorum da 🙂

Teşekkürler

Gönderildi : 23/03/2009 15:43

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

ISA serverda Local İletişim için herhangi bir kural tanımlaması yaptınız mı ? Yapınızı daha detaylı olarak anlatır mısınız ?

Gönderildi : 23/03/2009 15:50

Paylaş: