Forum

Folder redirection

Bildirimler
Hepsini Temizle

Folder redirection

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
594 Görüntüleme
(@SerdarGuley)
Gönderiler: 123
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Folder redirection olan bir yapıda client"lar arada bir neden offline duruma düşer bunun nedenini bilen varmı. Teşekkürler.. 

Gönderildi : 02/04/2008 13:23

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

offline dan kastınız nedir? 

Gönderildi : 02/04/2008 13:34

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Özür dilerim çok yoğun olduğum için cevap yazamadım. Evet sorunu yalnış anlattım sorun şu kullanıcılar client tarafında bir pc den bir kaç kullanıcı açıyorlar ve her kullanıcının masaüstü,belgeler vs.. oturumu açtığı pc ye geliyor ama oturum açıp kapatırken o anki aktif user hariç diğer user larında dosyalarını eşitlemeye çalışıyor ve hata veriyor eşitlenemeyen dosyalarıda windows ortamında silemiyorum bunun nedenini ve çözümünü sorucaktım.

Teşekkürler 

Gönderildi : 07/04/2008 03:38

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Siz GPO üzerindeki Windows'un Folder Redirection özelliginimi kullanyırosunuz,yoksa Ofline Folder özelleginimi?eger ofline folder ise,

kullandıgınız klasor ozelliklerinden>Tools>folder options>Offline files>Delete files ile silebilir,Adnavced tabindan ilgili bilgisayarları ayarlayabilrsiniz.

Gönderildi : 07/04/2008 04:12

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet gpo üzerindeki folder redirection kullanıyorum..

Gönderildi : 07/04/2008 11:52

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Folder redirection olan sistemde yalnış hatırlamıyorsam offline folder kullanmak gerekmiyormu dosyaların server da güncel tutulması için?

Gönderildi : 07/04/2008 12:00

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Tekbaşına Folder redirection kullanılıyorsa, klasör içindeki veri sunucuda durur. Oturum açma sırasında local diske kopyalanmaz.

İstemci - sunucu arası eşitleme varsa, offline files yada roaming profiles vardır.

http://cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/27/roaming-user-profiles-nas-l-yap-land-r-l-r.aspx  bu makaleyi okudunuz mu?

Gönderildi : 07/04/2008 12:47

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba,

folder redirection yaparken her kullanıcı için ayrı klasörlerde
tutulması yerine, herkesin ortak bir klasör kullanmasını ayarlamış
olabilirsin. yani target folder location olarak redirect to the
following location opsiyonu seçili olabilir. bunun yerine "create a
folder for each user" seçmen gerekir. bu durumda hedef:

örn: \\fileserver\paylaşımadı\%username%\startmenu  olarak görünecektir ve her kullanıcı sadece kendine ait olan start menüyü görecektir.

Gönderildi : 07/04/2008 12:50

(@SerdarGuley)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Evet normalde öyle ama kullanıcılar herhangi bir oturum açtıkları client te kendi masaüstülerini görmek istiyorlar her pc de 10 user la hesap açıldığını düşünün ve her kullanıcı aynı client tı açtığında kendi masaüstünü görüyor.

Gönderildi : 07/04/2008 22:56

Paylaş: