Forum

Windows 2003 Server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 Server Oturum açma logosunu değiştirmek

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@VeliKaracoban)
Gönderiler: 11
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar.Ben bir devlet hastanesinde bilgi işlemciyim.domain kurulu ve ben bu domainde otorum açma logosunu değiştirmek istiyorum...Şimdiden teşekkür ederim...

Gönderildi : 19/03/2009 20:13

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Merhabalar, Oncelikle hosgeldiniz.

Logon screen ekranini degistirmek istemenizin nedeni nedir ? Client isletim sistemlerinde logonui.exe dosyasini modifiye ederek degistiren cesitli utility yazilimlar mevcut ancak server isletim sistemi icin riske alinacak bir mevzu olmasa gerek.

Gönderildi : 19/03/2009 20:27

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba. Öncelikle hoş geldiniz.

Böyle bir policy yada topluca uygulanabilir ayar yok.

Manuel yöntemler va ör: http://www.winxptutor.com/tweaklogon.htm

Belki biraz uğraşarak topluca uygulanabilir hale getirebilir, bizimle de paylaşabilirsiniz 🙂

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=change+login+logo&btnG=Google%27da+Ara&meta=

Gönderildi : 19/03/2009 20:31

(@metinselcuk)
Gönderiler: 340
Reputable Member

Güzel bir düşünce:) Yapabilirseniz bende uygularım hemen.

Gönderildi : 19/03/2009 23:03

(@VeliKaracoban)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ben Windows logosu yerine Hastanemin logosunu koymak istiyorum...Hoş bir görüntü olacağı kanısıondayım bu konuda desteklerinizi bekliyorum....

Gönderildi : 21/03/2009 19:45

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Sadece ekstra bilgi olması açısından yazıyorum, elbette reel hayatta çok karşılaşılan bir durum olmayacaktır. Ancak yapmak istediğiniz işlem Microsoft Lisans anlaşmalarına uygun değildir. Mesela şöyle bir örnek ile açıklayabilirim; MCP, MCSA vb. ünvanlara sahip olan arkadaşlarımız kendi id bilgileri ile mcp hesaplarına logon oolurlar ve kartvizitlerinde kullanmak üzere bu logoları download ederler. Ancak bu indirdikleri logoların kartvizit üzerinde dahi boyutunu değiştiremezler, yeni bir tasarım veya güncellemeye gidemezler. Giderlerse ünvanlar iptal edilir. Dediğim gibi sadece genel kültür bilgisi olsun diye yazıyorum 😉

Gönderildi : 21/03/2009 19:54

(@VeliKaracoban)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Görüşlerinize saygı duyuyoorum ama ben bunu kullanan yerleri biliyorum...görmediğim ve bilmediğim bir konu hakkında yorum yapmam...Hatta bunu yapan firmanın isminide vereyim Hastane otomasyonu konusunda çalışan Birim firması...Kurdukları Domainlerde Windows oturum açma logosu yerine kendi firmalarının logosunu koyuyolar...Ctrl+Alt+Delete kısmında küçük windows logosu var oraya...Saygılar

Gönderildi : 21/03/2009 20:10

Paylaş: