Forum

VPN ile Domaine Dah...

Bildirimler
Hepsini Temizle

VPN ile Domaine Dahil olmak

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,756 Görüntüleme
(@mustafa)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Uzaktaki bir bilgisayarı ahil sanki aynı ağ ortamındaymış gibi Domaine dahil etmek ve otumrumu o domain üzerinden nasıl yaptıra biliriz...

Gönderildi : 02/04/2008 03:18

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Hangi VPN teknolojisini ve hangi ürün üzerinden bunu gerçekleştirmek istiyorsunuz ? Detay verebilirmisiniz?

SSL, IPSEC- PPTP ...

Özet olarak 

IPSEC ise zaten iki nokta bir biri ile direk konuşur. İlave bir ayar yapmanıza gerek yo kkullanıcı tarafında.

PPTP veya SSL bağlantı ile Dial-up hat çeviriyorsanız ürün hakkında detay vermenizi isteyeceğim .

Örnek:

http://cozumpark.com/blogs/fortigate/archive/2008/03/30/fortigate-firewall-pptp-vpn-yap-land-r-mas-fortigate-firewall-pptp-vpn-configuration.aspx

[img] [/img]

Gönderildi : 02/04/2008 03:23

(@mustafa)
Active Member
Konu başlatıcı

Ya söyle diyeyim.. Misal ben çalıştığım şirkette domaine dahilim ve taşına bilir bilg. var local kullanıcı kullanmıyorum ve il dışında bir yere gittiğimde yine oturumumu açmak istiyorum bunu nasıl yapa bilirim...

Gönderildi : 02/04/2008 17:27

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

oturum acabilir ve local'deki dosyalariniza ulasabilrsiniz,eger şirketinizdeki ağ üzerinden çalıştıgınız dosyalara ulasmak isterseniz,VPN yada RDP ile bunu saglayabilrsiniz,bu konuda teknik bilginiz var ise size anlatmaya calısalım eger yok ise bilgi işlemcenizden talepte bulunabilrisiniz.

Gönderildi : 02/04/2008 17:46

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Ya söyle diyeyim.. Misal ben çalıştığım şirkette domaine dahilim ve taşına bilir bilg. var local kullanıcı kullanmıyorum ve il dışında bir yere gittiğimde yine oturumumu açmak istiyorum bunu nasıl yapa bilirim...

mERHABA;

Eğer Securty Policylerde özel bir yapılandırma yapmadıysanız portatif bir kullanıcı şirket dışında iken default olarak 10 sefer hesabı açabilmektedir. bu sayıyı değiştirmek gibi bir seçeneğiniz bulunmaktadır.

Gönderildi : 02/04/2008 20:32

(@mustafa)
Active Member
Konu başlatıcı

Söyle diyeyim MCSE eğitimi alıyorum...aynı zamanda bilgi işlemde benim.. ve anlatırsanız sevinirim. veya konu hakkında bildiğiniz bir link verirseniz...

Gönderildi : 04/04/2008 02:14

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Site üzerinde "RAS" (Windows Server Uzerindeki VPN hizmeti Sagalayan SErvis)kurulumu ile ilgili makaleler mevcuttur incelerseniz sonuca varırsınız.

Gönderildi : 04/04/2008 03:11

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selam  yapmak istediğiniz işleme verilebilecek ilk örnek vpn  sitede makale mevcut . diğer tarafta  domainden oturum açan bir pc nin  aynı userla domainde olmadan  oturum açması mümkün ve 10 sefer bu işlem gerçekleşebilir  sayıyı arttırrmak istiyorsanız . gpo > Computer configuration > Windows Settings > Security Settings > Local policies > Security options >  Interactive Logon :  Number of previous logons to cache  bu sayıyı editleyebilirsiniz  mak :  50 olabilir . 

Özgür ŞENERDOĞAN 

Gönderildi : 04/04/2008 03:44

(@mustafa)
Active Member
Konu başlatıcı

Teş.ler hemen başlıyorum.. zaten başlamadan bitmez... 🙂

Gönderildi : 04/04/2008 18:51

Paylaş: