Forum

Group Policy Sorunu

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy Sorunu

13 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
631 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba.

Hicbirsey yokken 2 gun once group policy actiigmda bu sekilde oldu. ad. yi sectigimde bos bir policy ekrani geliyor. acaba nasil olur nasil duzeltebilirim. yardimlarinizi bekliyorum

Gönderildi : 18/03/2009 21:39

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Group Policy Management altında, domains bölümünde domain name ve policy'ler gelmiyor mu? Resimde Sites'a tıklanmış.

Gönderildi : 18/03/2009 21:53

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sitesin tiklanmasi tesaduf. Evet policyler gelmiyor.acarkende o sorulari soruyor. neden oldugunu anlamadim.

Gönderildi : 18/03/2009 21:55

(@serhatakinci)
Famed Member

Peki yönetimsel araçlardan default domain policy'e tıklayınca açılıyor mu?  Group Policy Management kullanmadan yani.

Gönderildi : 18/03/2009 23:43

(@Anonim)
Konu başlatıcı

hayir o da acilmiyor.

aciliyor ama hata veriyor.error diyor ve uzerinde kirmizi X isarieti seklinde geliyor.

Gönderildi : 19/03/2009 11:54

(@Anonim)

Merhaba,

Sysvol yedeğiniz var ise bence Restore yapın.Anladığım kadarıyla Default'da gelen policyleride çalıştıramıyorsunuz.

Gönderildi : 19/03/2009 14:01

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Anladim ama nasil restore edileceginibilmirum o konuda yardimci olabilirmisiniz.

Gönderildi : 19/03/2009 14:22

(@Anonim)

Backup ne ile aldınız?Ntbackup?

Gönderildi : 19/03/2009 14:36

(@Anonim)
Konu başlatıcı

nt backup ile aldigim var ama biraz eski. system state ve sysvol backup alinmis durumda

Gönderildi : 19/03/2009 21:54

(@Anonim)

Ne kadar eski?Data kaybı yaşayabilirsin.Directory Service Restore Mode'da açıp backup yine Ntbackup ile restore edebilirsin.

Gönderildi : 19/03/2009 23:03

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ok tesekkur ederim.
yalniz sunu farkettim. administrator ile girdigim zaman policyler aciliyor. ama kendi hesabim ile girdigimde acilmiyor. nedeni ne olabilir anlamadim. birde accountlarin kilitlenmesi de sanirim group policiynin duzgun calismamasindan. ben ilk once conficker virusunden diye dusunmustum. su anda tum serverlerde ve clientlerde nod32 kurulmus durumda ve guncel update leri aliyor conficer i yakalayip siliyor. ama yinede administrator hesabi haric tum accountlar kilitleniyor.

Bunu nasil cozecegimi inan anlamadim.

bir cozebilsem baska hicbir sorunum kalmayacak.

tesekkurler.

Gönderildi : 20/03/2009 17:46

(@serhatakinci)
Famed Member

Administrator hesabında bir sıkıntı yoksa, sizin hesabın yetki sıkıntısı olabilir. Hesabınızın üyeliklerini kontrol edin?

Conficker için MS tarafından yayınlanan temizleme yöntemleri uyguladınız mı? Daha önce  forumda konuşmuştuk. Tekrar hatırlatalım.

Öncelikle sisteminizde aşağıdaki update yüklü olmalı

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?displaylang=tr&FamilyID=18fdff67-c723-42bd-ac5c-cac7d8713b21

Daha sonra aşağıdaki linki kullanarak MS Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme Aracı'nı indirip kurun, çalıştırın (Bu araç Windows Update üzerinden de geliyor)

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=AD724AE0-E72D-4F54-9AB3-75B8EB148356&displaylang=tr

Bu aracın temizleyebildiği zararlı yazılım listesi için buraya bakabilirsiniz: http://support.microsoft.com/?kbid=890830

Ayrıca aşağıdaki tool Conficker kodunu temizleyebiliyor. Bunu da deneyebilirsiniz.

http://www.bitdefender.com/VIRUS-1000462-en--Win32.Worm.Downadup.Gen.html

Gönderildi : 20/03/2009 19:28

(@Anonim)
Konu başlatıcı

serhat bey,

tum client olsun server olsun aynen dediklerinizin hepsini yaptim. Virusleri temizledim.

benim uyeliklerim ile alakali birsey degil. cunku kilitlendigi zaman (admin olarak ben dahil)butun kullanicilarin kilitliyor.  Sorunu bir turlu bulamadim. group policyden olabilir diye dusunuyorum.

ayrica uyeliklerim bastan beri ayni sekildeydi ve kilitlenmiyordu. Sonradan olustu bu sorun.

Gönderildi : 20/03/2009 19:57

Paylaş: