Forum

Active directory co...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active directory control manager

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@emresokullu)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaslar selam bayadır ugrastıgım subeler arası addınatıonal server olayını cozdum sımdı hersey normal benden ıstenen su ana domaın ıstanbul ve addınatıonal serverlar ıse santıyelerde olucak buradakı addınatıonal serverlar ana domaın controldekı user control menusune ulasmaması gerekıyor yanı ıstanbul ana domaın dıger sehırlerdekı addınatıonal domaın calısıcak fakat domaın control bolumunde user sılıp ekleyemecekler hepsı kendı server uzerınde yetkısı olucak bunu nasıl yaparım

Gönderildi : 18/03/2009 15:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

normal şartlar altında oluşturduğunuz kullanıcılar zaten sefil kullanıcılardır kalkıp da Active Directory servisi üzerinde herhangi bir işlem gerçekleştiremezler. Oturum açma hariç.

Ancak siz kullanıcıları yetkilendirirseniz kullanıcılar AD üzerinde işlem yapabilirler.

Kolay gelsin

Gönderildi : 18/03/2009 15:51

(@emresokullu)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevap ıcın tesekurler ama ben bunu demedım benım demek ıstedıgım sımdı merkez de active directory var ona sublerı addınatıonal olarak bagladım

benım ıstedıgım bu addınatıonal serverların ana domaın server user control panelınde ıslem yapmamaları sadece kendı locasyonlarındakı kullannıcı acıp sılmesı lazım dıger locasyonların addınatıonal serverlarının kullanıcılarını sılmemelrı lazım

Gönderildi : 18/03/2009 16:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

bu dediğiniz Additional DC mantığına aykırıdır. ADC var olan bir ROOT DC'nin kopyasıdır.

siz bu durumda Child Domain yapısını uygulamanız gerekirdi.

kolay gelsin

Gönderildi : 18/03/2009 16:29

Paylaş: