Forum

Dosya Paylasim Hata...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Dosya Paylasim Hatasi

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
514 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

Server uzerinden kisi bazli dosya paylasitiryorum. yalniz bir dosya da sorun var. ---------------------------
Security
---------------------------
You do not have permission to view or edit the current permission settings for Kullaniciadi, but you can take ownership or change auditing settings.

dosyada bu hatayi veriyor. permissiona giriyorum izinleri ayarlamak istiyorum ama acces danied diyor. Admin olarak ben bile giremiyorum. Securty de ve advanced/permission kisimlarinda ekleme tusu pasif gorunuyor.

(Arama yaptim ama bulamadim)

bu konuda yardimci olabilirmisiniz.

Gönderildi : 18/03/2009 14:38

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Dosyanın sahipliğini alın.

Gönderildi : 18/03/2009 14:42

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Duzellttim tesekkurler.

ama su anda kullaniciya full kontrol vermeme ragmen hala o giremiyor bile ne oldugunu anlamadim.

tesekkurler

Gönderildi : 18/03/2009 18:04

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba 

Farklı bir gruptan yada bir yerden deny yemiş olabilir. Efective Permissiondan o kullanıcının aldığı haklara bakabilrsiniz.Ek olarak portaldaki http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/payla-m-ve-g-venlik-sharing-and-security.aspx  bu makaleyi okuyabilrsiniz, kafanızdaki çoğu soru işaretlerini alacaktır.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 18/03/2009 19:30

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Kişi bazlı derken;Server üzerinde bir klasör paylaşıma açıyorsunuz ve bu klasörün permissonslarından kullanıcıyı ekliyorsunuz ve security tabından da aynı kullanıcıyı ekliyorsunuz değil mi?Daha sonra kullanıcı tarafından bu klasöre nasıl erişmeye çalışıyorsunuz?Map mi ediyorsunuz?

...........

Gönderildi : 18/03/2009 20:08

Paylaş: