Forum

Grouplar arasındaki...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Grouplar arasındaki fark

13 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,879 Görüntüleme
(@bulentalacam)
Gönderiler: 554
Prominent Member
Konu başlatıcı

Distribution group ve Security Group arasındaki fark nedir.

Gönderildi : 12/03/2009 20:03

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Distribution group mail gruplama amacıyla kullanılır.Security Group ise genelde yerel kaynaklara ulasımda gruplama amacıyla

Gönderildi : 12/03/2009 20:12

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Distribution gruplar mail gruplarıdır sadece mail atmak için kullanılırlar. Herhangi bir güvenlikle ilgili hak verilemez.

Security gruplar hem güvenlik için hemde mail grubu olarak kullanılabilir.

Örnek: Her ikisinide mail atabilirsiniz. X bir paylaşım dosyasına yetki vereceğiniz zaman distribution grupları kullanamazken security grupları kullanabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/03/2009 20:12

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Ek olarak, aklımıza peki ben mail ve güvenlik için security grubunu kullanamazmıyım diye bir soru gelebilir?Güvenlik için kullanılan  security grubunu mail grubu olarak kullanmak serverı yormaktadır.Performans düşüşüne neden olmaktadır.

Keyifli çalışmalar, 

Gönderildi : 12/03/2009 21:39

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Aslında bu soruyu sormamdaki amaç şuydu. Farklı policy uygulanmış kullanıcıların bi yazıcıyı kullanmasını istiyorum diğer arkadaşlar bu yazıcıya erişemeyecek. Ondan yazıcının Security kısmında o arkadaşlar için bi grup oluşturup o gruba Yazıcıya yazdırma yetkisi vermek istiyorum. Ama bu grubu hangi organizational unit altında oluşturmam lazım. Çünkü kısıtlı yetkilere sahip Organizational unit altında oluşturusam buraya eklediğim tam yetkiye sahip arkadaşlar da kısıtlı yetkiye sahip olmyacak mı...

Gönderildi : 13/03/2009 11:34

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Hayır olmayacak sadece ou altındaki kullanıcı veya bilgisayalar o policyden etkilenir. Gruplar etkilenmez istediğiniz bir ou'ya security grubu açıp yetki verebilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/03/2009 11:41

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Teşekürler

Gönderildi : 13/03/2009 13:23

(@muratcan-2)
Üye

Rica ederiz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 13/03/2009 13:37

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Bu arada bi security grup oluşturdum. İçine kullanıcıları attım. Gruba yazıcının security kısmından yazdırma izni verdim ama işe yaramadı. Ancak kullanıcıları tek tek eklemek zorunda kalıyorum...

Gönderildi : 13/03/2009 13:40

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Group br yerden deny yemiş olmasın.Kontrol edin lütfen

Gönderildi : 13/03/2009 16:56

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Murat bey Grupların polycyden etkilenmediğini söyledi

Gönderildi : 13/03/2009 18:21

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Evet gruplar policylerden etkilenmiyor. Arkadaşımın söylediği printer'ın üzerinde siz yetki verirken veya diğerlerinin çıktı almasını engellerken acaba deny verdinizde o mu sizin izin verdiğiniz grubu etkiliyip çıktı almalarını engelliyor.

Security ve paylaşım varsa paylaşım tabındakiler hakkında bilgi verir misiniz?

Teşekkürler.

Gönderildi : 13/03/2009 18:52

(@bulentalacam)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Yok herhangi bir kısıtlama yok. Paylaşım yok. Terminal  Server üzerinde yüklü bir yazıcı sadece...

Gönderildi : 13/03/2009 19:00

Paylaş: