Forum

server kitlenmesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

server kitlenmesi

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
819 Görüntüleme
(@serkanvargel)
Gönderiler: 181
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

ibm bir serverım var 4gb ram ve üzernde A.D ve sql var sql üzerinde iki farklı program çalışıyor fakat şöyle bir problemim var server üzerinde dosya paylaşamıda yaptırıyorum herhangi bir kullanıcı bu paylaşımlara bir dosya kaydettiğinde ve arkasından başka bir kullanıcı o dosyayı açmaya çalıştığında network kitleniyor  sql de çalışan programlar çalışmıyor servera ulaşamıyoruz paylaşımda olan dosyalara sistemdeki hiç bir pc giremiyor ancak server a ping atabiliyoruz.serverı yeniden başlatmadan da düzelmiyor

yorumlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 11/03/2009 17:10

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Sadece o sorundan dolayı yapıyorsa ilginç. Tavsiyem herhangi bir bilgsayara disk takın ve o bilgisayarı fileserver olarak yapılandırın. Sunucu üstünde yeteri kadar yük var ve riske atılmayacak durumda.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 11/03/2009 17:15

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba,

bu sorunu her dosyada mı yapıyor ? yoksa belirli dosyalardamı, elinizde varsa ethernet kartınızı değiştirip denemenizi tavsiye ederim

Gönderildi : 11/03/2009 17:16

(@serkanvargel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Her dosyada yapıyor ve şunu fark ettim biri dosya kayıt yapar iken örnek 300kb bir dosya bile olsa sanırım kayıt işlemi uzun sürüyor aynı dosyayı server ı yeniden kapatıp açtığımızda daha kısa sürede yapıyor ve  kitlenmiyor gün içeresinde bunu yapıyor bu sepebten doalyı yaklaşık hergün serverı kapatıp açıyorlar

Gönderildi : 11/03/2009 17:31

(@serkanvargel)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba;

Çok ilignc çözümü bulduk ibm in kritik olarak sitesine koyduğu ethernet ve scsi disk sürücülerini yükledik sorun düzeldi

ilginiz için teşekürler

Gönderildi : 13/03/2009 22:43

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Paylaşım ve geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 14/03/2009 00:15

Paylaş: