Shared Printerda no...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Shared Printerda non-admin kullanıcılar printer yükliyemiyor  

  RSS
selimatmaca
(@selimatmaca)
Üye

2003 domain ortamında, admin olan kullanıcılar printerı yükleyip kullanabiliyor fakat normal domain kullanıcıları network printerı diye printer wizard ile aratırken printerın yüklü olduğu pc yi görüyor  ve üstüne tıklayınca printer ikonu gözükmüyor.... ayrıca

aynı normal kullanıcı diğer pclerdeki yazıcıları nedense görebiliyor. Bu acaba printerın üzerindeki izinlerden mi kaynaklanıyordur. 

 Tesekkürler

Alıntı
Gönderildi : 10/03/2009 13:01
 Anonim

Merhaba,


Evet izinler ile alakalı.Print iznine Deny verilmiş olabilir mi?

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2009 13:53
selimatmaca
(@selimatmaca)
Üye

Bilgisayardaki printerın izinlerine baktım, everyone da print hakkı var ayrıca kullanıcıların bulunduğu grubada var olan tüm izinleri vermeme rağmen genede yükleme yapmıyor. Network printerları bul dediğimde diğer bilgisayarlarda paylaştırılan printerları sorunsuz yüklüyor fakat asıl yüklemem gereken printerı hala yükleyemiyorum.

Buna ilaveten şunuda denedim olmadı.

Printerın yüklü olduğu pcye print edecek domain kullanıcısını yerelde administartor kullanıcı olarak ekledim ama bu da bir işe yaramadı.

Ayrıca şunu da denedim olmadı:

Printerın özelliklerine girdim- Advanced- ve "print using print spooler" seçeneğini, "print direct to printer" olarak değiştirdim ama bu da bir işe yaramadı.

Başka ne yapabilirim acaba 

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2009 14:04
Sinan KAHRAMAN
(@SinanKAHRAMAN)
Saygın Üye

Selam;

  1. Yazıcıyı paylaştırın ve yazıcının bağlı olduğu PC ye networkten ulaşın. Ulaştığınız PC de yazıcıyı göreceksiniz.Üzerine çift tıklayın ve bir süre bekleyin.
  2. Yazıcı ekleme ekranında Shift + Farenin sağ tuşu yaptığınızda açılan menüde Farklı çalıştıra tıklayın ve Domain Admin kullanıcısı ile eklemeye çalışın.
CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2009 14:46
selimatmaca
(@selimatmaca)
Üye

Anlattığınızı yapmaya çalıştım fakat pcye erişim hakkınız yok dedi sadece test için başka bir pcye erişmek istedim bu sefer kullanıcı adı ve şifre sordu, yani diğer bir PCde izin veriyor ama asıl printerın olduğu pcye erişemiyorum. Acaba firewall felanmı engelliyor. (Sistem başka bir lokasyonda o yüzden şu an bakamıyorum ama uzaktan bağlanmayı deneyeceğim). Birde şunu sorayım acaba ben bu pcye admin olarak log in olsam ve öyle yüklesem sonrada log off olup kullanıcının hesabından print edebilirmiyim?

CevapAlıntı
Gönderildi : 10/03/2009 15:18
selimatmaca
(@selimatmaca)
Üye

administratorolarak yüklemeye çalıştım gene olmadı

CevapAlıntı
Gönderildi : 11/03/2009 02:40
Paylaş: