Forum

Active Directory AD...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory ADC Hatasi

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
635 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

merhaba, Sistemde 6 tane server var. Bunlardan 3 u kendi arasinda adc yapildi. Yalniz bir sure sonra serverin birinin operation masterkisminda hata oldugunu gordum. Bunu duzeltmeye calistim olmadi. daha once buradan yaptigim arastirmaya gore fsmo rollerinin tasinmasi konusunda bir bilgi edinmistim. onu tasiyorum ama bu kez 1. server ve 2. server bozuluyor. bu konuda yardimci olabilirmisiniz.Hatayida asagidaki linkte gonderiyorum

tesekkurler

Gönderildi : 08/03/2009 14:40

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Gönderdiğiniz hatayı sadace RID master'da mı alıyorsunuz yoksa tüm master rollerde mi? Support tools'u yükleyim replmon ile replikasyon durumunu kontrol edip bilgi verir misiniz?

Birde 3. serverın dns'ini kontrol eder misiniz?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 08/03/2009 15:02

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba

hatayi tum master rollerde aliyorum. Active directory replication monitor de bos goruyour hic birsey gorunmuyor. Ayrica 3 serverin Dns i 1. server.

tesekkurler

Gönderildi : 08/03/2009 16:43

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

3. server'ın 1.serverın dns'ine ulaştığından emin olup ve replikasyon ayarlarınızı kontrol eder misiniz?

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/03/2009 16:16

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Ulasiyor ama nasil cozecegimi hala bulamadim.

Gönderildi : 10/03/2009 17:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

merhaba

daha onceki yapi

bu sekildeydi  simdi 3. makineyi kapattim. artik calismiyor. 

simdi 1.ve 2. makine kaldi ama onda da asagidaki hatayi veriyor. onu nasil duzeltebilirim.

daha onceden sorun yoktu. 

Gönderildi : 21/03/2009 18:46

(@muratcan-2)
Üye

Merhaba,

Hatadan kaştınız nedir? Ben bir hata göremedim de.

Teşekkürler.

Gönderildi : 21/03/2009 23:20

(@Anonim)
Konu başlatıcı

1. makine operation master kisminda kendisini diger kisminda ise adc yi goruyor. bu normal. yalniz adc olan makiney geldigimizde operation master kisminda ve adc kisminda ad yi goruyor . ama simdi degisti ad olan makine her iki kisimda de kendisini goruyor ama adc olan makine opertion master kisminda ad yi alttaki kisimda kendisini goruyor durumda.

Gönderildi : 23/03/2009 18:39

Paylaş: