Forum

file server backup ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

file server backup ve client backuplari almak icin cozum ariyorum

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
457 Görüntüleme
(@SedatSarikaya)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sistemde server 2003 ent. sp2 kurulu bir file-server var.Uzerinde Raid 1 var,AMA ben diger bir server i (server 2003 ent.sp2) backup olarak kullanip,file server in (gunluk-duzenli) bir yedegini oraya da almak istiyorum.Bir yol gosterirseniz cok sevinirim.

Ayrica sistemde clientlarin hepsi XP,bunlarinda (gunluk-duzenli) yedeklerini yukarida bahsettigim diger server uzerine alabilirmiyim? Sadece user profile dosyalari benim icin yeterli.Yardimlarinizi bekliyorum.Herkese iyi calismalar.

Gönderildi : 07/03/2009 19:16

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

File server için bir backuplama yazılımı kullanıp bunu yapabilirsiniz. Benim gözdem Acronis ama siz size uygun olanı seçmelisiniz. 3 Party'de back çözümleri ile ilgili yeteri kadar makale ve bilgi bulunmaktadır.

Kullanıcıların tüm profilini kopyalamak istiyorsanız romaing profil yapabilirsiniz. Makaleler bölümde yer almaktadır.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 07/03/2009 19:29

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

File server için bir backuplama yazılımı kullanıp bunu yapabilirsiniz. Benim gözdem Acronis ama siz size uygun olanı seçmelisiniz. 3 Party'de back çözümleri ile ilgili yeteri kadar makale ve bilgi bulunmaktadır.

Kullanıcıların tüm profilini kopyalamak istiyorsanız romaing profil yapabilirsiniz. Makaleler bölümde yer almaktadır.

Kolay gelsin.

Murat Hocam Merhaba

İkinci seçenek olarak "Romaing Pofile" demişsiniz. Kullanıcı sayısı fazla ise network de  kasılma söz konusu olmaz mı?

Kullanıcılar logon - logoff olma surelerınde  problem olmaz mı? 

Kolay Gelsın

Gönderildi : 07/03/2009 21:11

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Ortamınızdaki kullanıcı sayınızı bilmiyorum ama eğer sayı fazlaysa açılış ve kapanışlarda networkte bir yavaşlama olacaktır. Romiang yapmayıp Folder Redirection'da yapabilirsiniz.

Aşağıdaki makale içinde anlatılmaktadır.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/09/group-policy.aspx

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 07/03/2009 21:22

Paylaş: