Forum

group policy kurall...

Bildirimler
Hepsini Temizle

group policy kuralları clint tarafında işlemiyor.

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
438 Görüntüleme
(@EmreEREN)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

W2003Server ve buna bağlı 50 adet bilgisayarım var. bu bilgisayarlar daha öncede group polciy yardımıyla kısıtlamalar koyabiliyordum . Son günler kuralların işlemediğini gördüm. Sistemimde ayrıca WSUSSP1 Kurulu.. Örn verecek olursa ethernet özelliklerini kapatmak isyiroum kuralı tanımlıyorum ama hiç bir kural client tarafında işlemiyor. Clint tarafına gittiğimde  client'ta rsop.msc'yi çalıştırdığımda tüm kuralların geldiğini görüyorum ama işlemiyor. Sorun nerden kaynaklanıyor olabiliir. 7 tane OU üzerinde 50 kullanıcı paylaştırılmış durumda bir yapım var. default domain policy uyguluyorum kuralları tanımladım.

Yardımlarınız için şimiden tşkler.

Gönderildi : 05/03/2009 21:07

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba, gpupdate /force yaptığınızda olay günlüğüne bakın ne hata mesajı veriyor

Gönderildi : 05/03/2009 22:15

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Default Domain Policy dışında kendiniz ekstradan bir policy oluşturup deneyin bakalım.

Gönderildi : 05/03/2009 23:33

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Muhtemelen kullanıcılarınız local admin olarak çalışıyor. Ancak "Ağ Bağlantıları" policy ayarları administrators üyelerine direkt olarak etki etmez.

Uygulamak istediğiniz policy ayarını, yine aynı yerdeki "Windows 2000 ağ bağlantıları ayarlarını yöneticiler için etkinleştir" ayarı ile birlikte uygulayın.

Gönderildi : 05/03/2009 23:41

(@demiroz)
Gönderiler: 10
Active Member

Sayın hocalar,

Kullanıcılar user yetkili ve gop'dan explorer download kapalı bir yazılım kullanıyorum bu bazen güncelleme yapıyor . onay verdiğimde user ve bu kısıtlama olduğu için guncellemeyi gecemiyourm nasıl bir yol buluurm sadece bu programın guncellemesini indirsin diye kullanıcı

Gönderildi : 06/03/2009 00:57

(@serhatakinci)
Famed Member

Sayın Demir Öz

Sorumuş olduğunuz soru bu başlıkta konuşulan konuya mı ait? yoksa bağımsız bir soru mu?

Eğer bağımsız ise sorunuz için yeni bir başlık açmanızı isteyeceğim.

Gönderildi : 06/03/2009 01:14

(@EmreEREN)
Gönderiler: 57
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkürler verdiğiniz cevaplar için,

client tarafında kullanıcıları admin olarak tanıttım. Yani makinalar admin. client tarafında da rsop.mscyi çalıştırdığımda yaptığım ayarların hepsi geliyo ama uygulamıyo.. tam olarak ne yapmam gerekiyo..

Gönderildi : 06/03/2009 13:57

(@serhatakinci)
Famed Member

Uyguladığınız policylere ek olarak "Windows 2000 ağ bağlantıları ayarlarını yöneticiler için etkinleştir" ayarınıda uygulayın.

Gönderildi : 06/03/2009 16:21

Paylaş: