Forum

Windows 2003 Ent. R...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 Ent. Routing and Remote Access ile L2TP VPN bağlantısı yapamıyorum.

12 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
509 Görüntüleme
(@CihanGUNGOR)
Gönderiler: 50
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

https://www.hakanuzuner.com/routing-and-remote-access-ile-l2tp-vpn/

https://www.cozumpark.com/windows-server-2012-remote-access-pptp-vpn-kurulumu/

https://www.cozumpark.com/windows-server-2019-uzerinde-remote-access-kurulum-ve-yapilandirmasi/

Yukarıdaki makalenizdeki anlatıma göre tüm ayarları en ince ayrıntısına kadar yaptım. Modemimde ( Airties TR-205 son firmware güncelledim ) gerekli portları VPN Servere yönlendirdim.. (1723,47,50,51,4545,4500,500 ve 1701 ) fakat client tarafında Wan IP'si üzerinden connect oldugumda  " 792- Güvenlik görüşmesi zaman aşımına uğradığından L2TP bağlantı girişimi başarısız oldu." kodlu hatayı veriyor. Server'in  local IP'sini verdiğimde problemsiz olarak connect oluyor.

Konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim..

Saygılarımla

Bu konu 9 ay önce 2 defa Hakan Uzuner tarafından düzenlendi

Gönderildi : 04/03/2009 13:28

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

airties vukuatlı 🙁

başka modemle deneyin

forumda konuşulan bir konu

Gönderildi : 04/03/2009 13:32

(@CihanGUNGOR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Erol Bey

Zyxel 600 serisinde aynı problemle karşılaşma ihtimali varmıdır ?

Gönderildi : 04/03/2009 13:38

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

vigor serisi modemler öneririm. rasa gerek kalmadan bu alet üstünden tüm vpn işlemlerini yapabilirsiniz. arada bir çok nadir olsa da kullanıcıların giriş yapamaması problemi olabilir. bunu da kullanıcıların hesaplarını yeniden düzenleyerek aşabilirsiniz

Gönderildi : 04/03/2009 13:45

(@CihanGUNGOR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Efe

Mevcut sistemimde laboratuvar ortamı kurarak VPN testini yapıyorum. Elimde bir Airties RT-205 ve birde Zyxel 600 serisi modem var. Şuan için başka modeme yatırım yapmak istemiyorum. Yönlendirmen için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla

Gönderildi : 04/03/2009 13:49

(@eroldursun)
Famed Member

P-662HW-D1 ile pptp vpn sorunsuz yapıyorum nat yaptıktan sonra firewall dan da 1723 için izin ver ve GRE izin vermelisin pptp_tunnel diye geçiyor modem içinde services kısmında görürsün

deneyin 600 serisi modeminizi.

Gönderildi : 04/03/2009 15:33

(@CihanGUNGOR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bu modemde yukarıda bahsettiğim portları VPN servere natladım ve sizin verdiğiniz portlarıda  firewall'da ekledim. 🙁 tam 1 hafta oldu bu konuyu çözüp atlamak istiyorum artık..:( yine olmadı..

Gönderildi : 04/03/2009 15:51

(@eroldursun)
Famed Member

Bu modemde yukarıda bahsettiğim portları VPN servere natladım ve sizin verdiğiniz portlarıda  firewall'da ekledim. 🙁 tam 1 hafta oldu bu konuyu çözüp atlamak istiyorum artık..:( yine olmadı..

http://www.onecomputerguy.com/networking/xp_vpn_server.htm  burada anlatılanları xp bir makinada dene natlamayı ve firewall iznini yap

Gönderildi : 04/03/2009 16:18

(@CihanGUNGOR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Natlamayı modemde yapıyorum.. Dediğiniz gibi firewall izinlerinide verdim.. değişen bir şey yok.. daha önceden çıkan konularıda inceledim. fakat sonuçta bunu çalıştıran olmamış.. ( L2TP )

Gönderildi : 04/03/2009 18:46

(@CihanGUNGOR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Client tarafında VPN bağlantısı yaptığımda şu uyarı çıkıyor       "Hata 792. Güvenlik görüşmesi zaman aşımına uğradığından L2TP bağlantı girişimi başarısız oldu. "            VPN Server tarafındaki sertifikalarla mı ilgili ? Yardımcı olabilirmisiniz..

Saygılarımla

Gönderildi : 05/03/2009 15:37

(@CihanGUNGOR)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Gün içerisinde sormuş oldugum soruyu tekrar soruyorum.

Client tarafında VPN bağlantısı yaptığımda şu uyarı
çıkıyor       "Hata 792. Güvenlik görüşmesi zaman aşımına uğradığından
L2TP bağlantı girişimi başarısız oldu. "            VPN Server
tarafındaki sertifikalarla mı ilgili ? Yardımcı olabilirmisiniz..

Saygılarımla

Gönderildi : 06/03/2009 03:04

(@AbdullahAnbar)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Merhaba

Gün içerisinde sormuş oldugum soruyu tekrar soruyorum.

Client tarafında VPN bağlantısı yaptığımda şu uyarı
çıkıyor       "Hata 792. Güvenlik görüşmesi zaman aşımına uğradığından
L2TP bağlantı girişimi başarısız oldu. "            VPN Server
tarafındaki sertifikalarla mı ilgili ? Yardımcı olabilirmisiniz..

Saygılarımla

Aynı sorunu ben de yaşıyorum başka bir başlık altında belirttim ancak sanırım bu konuda herkes çaresiz kalmış durumda 🙂 Ama ben hala bir umutla cevap bekliyorum ustalarımızdan 🙂

Gönderildi : 16/09/2009 17:56

Paylaş: