Forum

Mevcut 2003 Domaini...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mevcut 2003 Domaini yeni aldığımız servera yeni domain adi ile taşıma ?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@CanberkKaganPiSKiN)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar Umarım İyisiniz dir.

Bizim firmada 1 Adet Hp sunucu var üzerinde Active directory ( ingilizce ) & Exchange 2003 Standart version kurulu...

domain adımız domainismimiz.com olduğu için sorunlar çıkıyor bunu domainismimi.int tarzına çevireceğim ve yeni servera böyle kuracağım

Şimdi ben yeni bir server aldım ve 2003 server enterprise kurdum

active directory kurdum dns ve dhcp ayarlarını yaptım

domain adim da Bim.INT

bu server üzerine exchange server 2003 enterprise kurdum

şimdi benim yapmak istediklerim

1. eski domain'imdeki (domainismim.com) kullanıcı isimleri computer vs vs herşeyi yeni domainime taşımam lazım

2. eski exchange deki mail kutuları mailler ve kişisel klasörleri yeni sunucuya yeni domaine taşımam lazım

3. yeni servere tasıdım diyelim... eski serveri formatlayıp sub domain olarak kurup active directoryinin yedeği olarak arka planda rot blansmı deniyor bu şekilde nasıl çalıştıra bilirim

bu konular veya en azından bir kaçı hakkında bana fikir verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum saygılar.

Gönderildi : 03/03/2009 16:36

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Sorularınıza bilgim dahilinde cevaplamaya çalışayım.

1. Eski domaindeki userları yeni domainde yedek alma işlemiyle yeni serverda oluşturabilirsiniz.
  2. Bu sorunuzla ilgili olarak forumda mevcut bir makale var onu inceleyebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 03/03/2009 16:59

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

1- profwiz isimli ücretsiz yazilim ile Clientleri tüm ayarlari ile yeni domaine tasiyabilirsin.(Yeni domainde o hesaplarin olmasi gerekiyor)

2- Eski domainin ile yeni domain arasinda Domain Trust kurarsan eger. Eski exchangedeki mailboxlari yeni exchange'e tasiyabilirsin.

3- Yeni sistemi tamamen oturttuktan sonra Eski serveri formatlayip Yeni domain Yapisina Additional Domain Controller olarak ekleyebilirsin.

Linklerdeki Makaleleri inceleyin.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/29/additionel-domain-controller-nedir-ve-neden-htiya-duyar-z.aspx

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/09/28/active-directory-makaleleri-additional-domain-controller-kurulumu-b-l-m-5.aspx

Gönderildi : 03/03/2009 17:10

Paylaş: