Forum

Global Catlog sorun...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Global Catlog sorunu

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
492 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slmlar,

elimde iki tane DC  bulunmakta , time setting sorunu ile karsilastim vede dc1 deki olan rolleri DC2 ye gecirdim, simdi ise domain'e logon olmak istedigimde "GC can not be located " diyor, DC2 vede DC1 ikiside Global Catlog ,,

bu sorunu nasil cozerim ,,, cok acil tsk ederim

Gönderildi : 02/03/2009 17:16

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

DC1 den Global Catalogu Kaldırıp dener misiniz ?

Gönderildi : 02/03/2009 17:29

(@FatihGOKTAS)
Gönderiler: 33
Trusted Member

DC2'de Active Directory Sites and Services'i açın. DC2'yi bulun ve NTDS Settings'e gelin. Properties'dan Global Catalog'u işaretleyin. Eğer DC1 ayaktaysa bu ayar otomatik olarak ona da düşecektir.

Gönderildi : 03/03/2009 04:04

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Son Durum Nedir Acaba ?

Fatih Bey, Zaten 2 DCde GC durumunda.

' GC can not be located " diyor, DC2 vede DC1 ikiside Global Catlog '

Gönderildi : 03/03/2009 13:23

(@beratsur)
Gönderiler: 44
Eminent Member

slmlar,

elimde iki tane DC  bulunmakta , time setting sorunu ile karsilastim vede dc1 deki olan rolleri DC2 ye gecirdim, simdi ise domain'e logon olmak istedigimde "GC can not be located " diyor, DC2 vede DC1 ikiside Global Catlog ,,

bu sorunu nasil cozerim ,,, cok acil tsk ederim

Bu sorunu çözmeniz için aslında pek bir sey bulunmamaktadır. Aynı sorundan bır cok musterımde oldu ve buna tam bır cozum uzgunum ama bulunmamaktadır.

Fakat uygulamanız gereken adımları soleyebılırım ;

1- GC hatası aldıgınız makınada nltest.exe /dsregdns komutunu uygulayınız ve gozlemleyınız...

2- Eğer yukarıdakı komut cozmedıyse artık bu hatada yapmanız gereken tek sey Authoritive Restore a donup orada System State backup ınızı donmenız ve NTDSUTIL ı kullanmanız olacaktır.

Kolay Gelsin...

Gönderildi : 04/03/2009 12:33

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

slm,

oncelikle cevaplar icin tesekkur ederim,, evet nltest.exe /dsregdns  ugulamasinda sorun yok diyor, dcdiag uglumasindsa sadece frs te takiliyor iki dc arasinda replikasyon sorunu var gibi gorukmekte nedeni ise , server en birtanesinin zaman hatasi ile boot edilmis olmasi sanirim,

bende iki server i bir yola cekmek icin birinide depromote edip tekrar promote etmeyi dusunuyorum,, tesekkur ederim ,

Gönderildi : 09/03/2009 14:21

(@beratsur)
Gönderiler: 44
Eminent Member

Rica ederim.

Kolay Gelsin.

slm,

oncelikle cevaplar icin tesekkur ederim,, evet nltest.exe /dsregdns  ugulamasinda sorun yok diyor, dcdiag uglumasindsa sadece frs te takiliyor iki dc arasinda replikasyon sorunu var gibi gorukmekte nedeni ise , server en birtanesinin zaman hatasi ile boot edilmis olmasi sanirim,

bende iki server i bir yola cekmek icin birinide depromote edip tekrar promote etmeyi dusunuyorum,, tesekkur ederim ,

Gönderildi : 09/03/2009 16:04

Paylaş: