Forum

Print Management Co...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Print Management Console

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@FatihGOKTAS)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba,

Üzerinde domain controller olmayan ve workgroup modunda çalışan Server 2003 Enterprise R2 üzerine, Print Server'ı yükledim. Bu işlemin ardından konsolu; Start/Programs/Administrative Tools/ altında görüyordum.

Fakat ne zaman bu makineyi dc olarak kullanmaya başladım, işte o zaman şu print management console uçtu gitti. Manage your server'dan print server rolünü tekrar yükledim ama konsolu göremiyorum artık. Bakmadığım makale kalmadı. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. 

Gönderildi : 02/03/2009 14:27

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=83066ddc-bc96-4418-a629-48c8abd2c7a0&displaylang=en

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/03/2009 04:20

(@FatihGOKTAS)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Hakan BEY,

Döküman için teşekkür ederim ama elimde mevcut. Sorunun ne olduğunu çözdüm. Server 2003 Enterprise Cd1'i yüklemiştim. içinde SP1 mevcuttu. Benden 2. CD'yi istemedi.

R2 özelliklerinden yararlanmak için mutlaka 2. Cd'nin yüklenmesi gerektiğini öğrendim fakat bu işlem için Schema Update işleminin yapılmasının gerektiği yazıyordu Technet'te.

* İlk önce Schema'yi yükledim.

* 2. Cd'de yer alan adprep.exe ile hazırlama işlemine geçtim.

* adprep.exe /forestprep ve adprep.exe /domainprep ile schema güncelledim.

* 2. Cd'yi çalıştırdığımda benden key istedi. Fakat bendeki key R2 Enterprise SP1 içindi. Ben sunucuyu elle Sp2'ye yükseltmiştim. (Microsoft Update) Bu yüzden bendeki keyi kabul etmedi. Microsoft ile görüştüm ve open licence olduğu için bana geçerli keyi verdiler.

Bu sorunla karşılaşmamak için, cd1 ile server r2'yi kurduktan sonra cd2'yi otomatik olarak çalıştırmak gerekiyor. r2 özellikleri için mutlaka cd2'de yer alan adprep ad hazırlama aracını kullanmak lazım. 

Gönderildi : 03/03/2009 04:27

Paylaş: