Forum

Password ayarlarini...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Password ayarlarini degistiremiyorum

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
546 Görüntüleme
(@cesurdemirci)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaslar,

2008 Server kurdum evimde AD yi kurdum fakat password lerdeki ozelliklerden olan uzunluk, karmasiklik gibi ozellikleri degistirmek istedigimde secenekler aktif olarak gorunmuyor yani uzerinde hicbir oynama yapamiyorum. sizce neden olabilir.

Gönderildi : 28/02/2009 22:01

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Nereden değiştirmeye çalışıyorsunuz.?

http://technet.microsoft.com/en-us/magazine/2007.12.securitywatch.aspx

Gönderildi : 28/02/2009 22:07

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba Arkadaslar,

2008 Server kurdum evimde AD yi kurdum fakat password lerdeki ozelliklerden olan uzunluk, karmasiklik gibi ozellikleri degistirmek istedigimde secenekler aktif olarak gorunmuyor yani uzerinde hicbir oynama yapamiyorum. sizce neden olabilir.

Merhaba,

Hangi kullanıcı ile yapmaya çalışıyorsunuz? Kullanıcının üye olduğu gruplar ve hakları nelerdir?

Windows Server 2008 Active Directory Fine-Grained Password Policies

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/02/23/windows-server-2008-active-directory-fine-grained-password-policies.aspx

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 28/02/2009 23:17

(@cesurdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

bu islemi yapmak istedigim kullainici Admin haklarina sahip 2008 server uzerinde. Yapmak istedigim veya degistirmek istedigim sey passwort degil aslinda.  Domain ortaminda kullainici tanimlarken kullanicilar icin olusturulan sifrelerin karmasiklik degerleri  en az veya en uzun karakter degerleri gibi seyleri degistirmek istiyorum. Enteresan olan domain kurmadan once ayni menuden islem yapabiliyordum ama domain kurduktan sonra yeni olusturdugum kullanicilar icin bu degerlerle oynamak istedim ama orasi artik aktif degildi. Bir yerde okudum 2008 de domain kurulumu yapildiktan sonra lokal  security policy deki password policy etkisiz oluyormus. Eger boyleyse ben domain ortaminda olusturdugum kullanicilar icin bu degerlerle nasil oynarim. Murat bey gonderdiginiz dokuman anlatmak istedigim problemin cozumumudur tam anlayamadim. 2008 serverde domain ortaminda olusturulan yeni bir kullanici icin password policy ayarlari icin bu dokumandaki prosodurumu kullanmam gerekiyor.

Tesekkurler

Gönderildi : 01/03/2009 23:38

(@RusenTopcu)
Gönderiler: 189
Reputable Member

Merhaba,

Baslat-Programlar-Administrative tools-Group policy management buradan default domain policy sag click edit complex password ayarları buradan degistirilebilir.

Gönderildi : 02/03/2009 00:05

(@cesurdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Spy1980,

dedigin yere baktim fakat orda bahsettigim password ayarlari ile iligili bir bolum veya secenek bulamadim. Tam olarak nasil yapildigini anlatabilirmisin.

Gönderildi : 03/03/2009 17:05

(@cesurdemirci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sonunda yaptim, biraz daha dikkatli bakmam gerekiyormus Spy1980  tesekkur ederim

Gönderildi : 03/03/2009 17:57

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Default Domain Policy'den değiştirebilirsiniz.Geri dönüş için teşekkürler.

Gönderildi : 03/03/2009 18:22

Paylaş: