Forum

Domaine Girmek Iste...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaine Girmek Isteyince

10 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
537 Görüntüleme
(@cesurdemirci)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar merhaba,

Bilgisayarima egitim amacli 2008 server kurdum ve diger pc mi domaine kablosuz network uzerinden uye yaptim fakat domaine girmek isteyince " lutfen domain listesi alinirken bekleyin " diye bir uyari cikiyor ve gitmiyor. Bu problem hakkinda bilgisi ve cozumu olan arkadas varsa yardimlarini bekliyorum.

Tesekkurler

Gönderildi : 28/02/2009 21:54

(@replicator)
Gönderiler: 32
Eminent Member

merhaba

üyeler üyepc den degil server tarafından oluşturuldugunu anlatmak istiyorsunuz sanırım.kullanıcıyı domaine dahil etmede mi sorun yaşıyorsunuz

yoksa domaine üye olmuş pc ile oturum açarkenmi?

Gönderildi : 01/03/2009 00:17

(@cesurdemirci)
Gönderiler: 38
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

bir domain kurdum ve kullanici yarattim ve bu kullanici hesabi ile o domaine baska bir laptoptan ( kablosuz ag uzerinden ) erismek isteyince kullainici ismi parola yazip domain ismini secmek istedigimde bir uyari cikiyor ve domain listesi alinirken bekleyin diyor. Sanirim kablosuz aglar uzerinden domaine uye olurken network kartinin beklemesini engellemek icin bir ayarin degismesi gerekiyor ama bu ayarin nasil yapildigini bilmiyorum.

Gönderildi : 01/03/2009 23:23

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

Henüz yeniyim sorulara cevap vermek imkanımız var mı bilmiyorum ama domaine üye olurken dns e bazı sorgular gönderiliyor. Bu sorguların cevabı eğer sizin dcnizi gösteriyorsa sorunsuz giriş yapabiliyorsunuz. Kablosuz ağınızın(modeminizin) dhcp sinin aktif olduğunu düşünürsek dns domain üzerindeki değil modeminizin üstündekini görecektir. Dolayısıyla sorgularınıza geç yanıt almanız doğal olacak. Modeminizin dns ayarlarını dcnizi gösterecek şekilde düzenlerseniz sorun yaşamayabilirsiniz.

Bir de bahsettiğiniz binding order ile ilgili http://support.microsoft.com/kb/894564  makalesini inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 02/03/2009 00:50

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba Efe Bey,

Forum üzerinden sorulara cevap vermenizde herhangi bir sakınca yoktur.

Lütfen forum kurallarını okuyunuz.

http://www.cozumpark.com/forums/post/650.aspx

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/03/2009 13:24

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

bir domain kurdum ve kullanici yarattim ve bu kullanici hesabi ile o domaine baska bir laptoptan ( kablosuz ag uzerinden ) erismek isteyince kullainici ismi parola yazip domain ismini secmek istedigimde bir uyari cikiyor ve domain listesi alinirken bekleyin diyor. Sanirim kablosuz aglar uzerinden domaine uye olurken network kartinin beklemesini engellemek icin bir ayarin degismesi gerekiyor ama bu ayarin nasil yapildigini bilmiyorum.

Merhaba,

Efe Bey'inde belirttiği gibi dnslerinizi domainin dns serverının ip adresini yazarak dener misiniz?

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 02/03/2009 13:25

(@orhanakdogan)
Gönderiler: 311
Reputable Member

Local de oturum açın,
Kullandığınız AV yi devredışı bırakın,
Restart yapın, deneyin.

Gönderildi : 02/03/2009 14:11

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Kablo bağlayıp denediğinizde de aynı sorunu yaşıyor musunuz?

Gönderildi : 02/03/2009 17:05

(@AtillaGURSOY)
Gönderiler: 1
New Member

Normal bir durumdur sisteminizde başka DC varmı ? Ayrıca bir süre beklediğiniz zaman 10-15 dk arasıda oluyor kablosuzlarda bazen bu durum ama sonunda domain yapılandırması ve listelenmesi tamamlanıyor.

Önemli bir nokta ise cesur arkadaşım kablosuz modeminin bağlı olduğu networkde DHCP server kurulumu ? Saygılar 

Gönderildi : 03/03/2009 11:55

(@OsmanBALCI)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Merhaba,

"Domain listesi alınıyor" mesajı sırasında ctrl+alt+delete tuşuna basmayı deneyin. Sonrasında ilgili domaini seçebiliyor olmanız gerekir.

Eğer domain bu işlemden sonra gözükmüyorsa bence makinayı workgroup'a alıp tekrar domaine dahil etmeye çalışın lütfen.

Saygılarımla,

Gönderildi : 05/03/2009 11:48

Paylaş: