Forum

ağdaki clientları g...

Bildirimler
Hepsini Temizle

ağdaki clientları göremiyorum

8 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
797 Görüntüleme
(@ahmetdemir)
Gönderiler: 14
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba server 2003 r2 sp2 kullanıyorum bir nedenle my network places-microsoft win network-domain ismi tıklıyourm ve sadece server var  ağdaki diğer clientleri goremiyorum sorun nedir acaba?

Gönderildi : 27/02/2009 00:36

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Öncelikli olarak sunucunun ağ bağlantılarında dns ve wins olarak ne girili kontrol eder misiniz? Birde ortamızın hakkında daha geniş bilgi verirseniz seviniriz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/02/2009 02:38

(@ahmetdemir)
Active Member
Konu başlatıcı

sunucumun dns kendi  birincisi kendi ip adresi girili ve 2. si guvenlik duvarı (juniper) ip adresi girili

wns de herhangi bir şey yok

server 2003 sp2 r2 juniper

Gönderildi : 28/02/2009 23:09

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Dns'deki juniper'ın ip adresini silin ve wins olarakta ortamdaki wins server'ın ip adresini girerek deneyebilir misiniz?

Teşekkürler.

Gönderildi : 28/02/2009 23:14

(@ahmetdemir)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam getway juniper ip adresi girili 1.dns sunucunun kendi ip adresi girili 2.dns ip adresi juniperin ip adresi

2. dns juniper ip adresi sildim kontrol ettim sunucudan yine goremiyourm clientları

wins dediğiniz??

Gönderildi : 28/02/2009 23:39

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

istemcilerin tcp/ip sorunlarından kaynaklanan bir sorun olabilir. bu ayarları resetlemek için statik ip ayarlarını dinamiğe (veya tam tersi) çevirin daha sonra da tam tersi işlemi yapın yapabilirsiniz. bir de ipconfig/registerdns komutunu kullanbilirsiniz.

Gönderildi : 02/03/2009 01:14

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Clientların Dns için ilk ipleri Dns serverın ipsi olamlıdır.Bir de dns kısmında clientlarla alakalı fqdn isimli olan kayıtlar oluşmuş mu?

Gönderildi : 03/03/2009 02:59

(@FatihGOKTAS)
Gönderiler: 33
Trusted Member

Ahmet BEY,

* İstemci bilgisayarların Windows Güvenlik Duvarı\Dosya ve Yazıcı Paylaşımı sekmesinin aktif olduğunu, yada bir group policy ile bu ayarı kısıtlamadığınızı doğrulayın.

* İstemci ile sunucunun aynı ağda olduğunu (workgroup yada etki alanı) doğrulayın.

* Sunucu üzerinde DNS Server'ın çalıştığını ve istemcilerin sunucuya ulaşabildiklerini doğrulayın.

Gönderildi : 03/03/2009 04:16

Paylaş: