Forum

Update dosyaları hk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Update dosyaları hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
382 Görüntüleme
(@EmreOZDEMiR)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar, Windows 2003 Server üzerinde exchange server çalıştırıyorum. Kurulum aşamasında c diski için 20 GB lık alan ayırmışlar ve şu anda diskte sadece 1 GB boş yer var. Silinebilecek ne var diye bakıyorum ancak server üzerinde gereksiz hiç bir uygulama yok. Uninstall edebileceğim bir program yok ancak c diskindeki boş alan miktarını büyütmek istiyorum.

C:\windows içerisinde

$NTUninstallKB......... şeklinde uzayıp giden dosyalar var. Büyüklükleri toplamda 508 MB

$hf_mig$ adında bir klasör var ve içerisinde anladığım kadarı ile uygulanan updatelerin setupları var bu klasörün büyüklüğü de 657 MB.

Bu klasörleri manuel olarak silsem, sisteme bir zararı dokunur mu?

Teşekkürler

Gönderildi : 26/02/2009 17:33

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba,

ben bu tip dosyaları sliyorum fakat istemcilere hizmet etmeyen sunucularda siliyorum, şu ana kadar bir problem yaşamadım, onun dışında şunu söyleyeyim, eğer boş alanı büyütmek istiyorsanız ve farklı bir partitionunuz varsa 3ncu parti yazılımlarla büyütmenizi yani diğer partitiondan yer alıp c ye eklemenizi tavsiye ederim, yok dersenizde bu klasörler yerine service pack files klasörü (varsa) silmenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 26/02/2009 18:14

(@EmreOZDEMiR)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Belirttiğim gibi server üzerinde exchange server var. Exchange d partitiona kurulu. Exchange dataları da d ve e part. bulunuyor. bu yüzden 3rd parti yazılımlarla diski genişletmek istemiyorum. exchange dataları oldukça büyük.

Büyük olasılıkla silersem herhangi bir sorun olmayacak ama , silip tecrübe edenler varmı sormak istedim sadece....

Teşekkürler.

Gönderildi : 27/02/2009 19:01

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Benim size tavsiyem yeni bir disk ile genişletme yapmanız, ortalama 1 gb yer için riske girmeyin.

Gönderildi : 27/02/2009 20:30

Paylaş: