Forum

Server 2003 Global ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2003 Global Catalog sorunu!

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
466 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar yaşadığım bir problem hakkında yardımlarınız bekliyorum. Şöyle bir problemim var; servırı yenisi ile değiştirmek adına yeni server aldım ve almış olduğum bu yeni servırı çalışmakta olan sistemimie adc olarak kurdum. Daha eski servırımın üzerindeki rolleri yeni aldığım servır üzerine taşıdım. Buraya kadar  herşey yolunda gitti eski dcyi devreden çıkarttım. Ve yeni kurmuş olduğum adc yi dc olarak ayarladım fakat yeni bir kullnıcı açmak isteğimde bana;

.html bana böyle bir hata verdi daha sonra ntds ayarlarıından baktığımda ise

.html  bu hatayı verdi. Yani kısacası yeni kurmuş olduğum servır üzerinde gc ayarlarını yapamıyorum. Bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.

İyi akşamlar klavyelerinize sağlık şimdiden.

Gönderildi : 23/02/2009 20:09

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Eski DC ye ne gibi bir işlem yaptınız şu anda.

Gönderildi : 23/02/2009 20:17

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Eski dcyi devreden çıkardım sisitem sorunsuz çalışıyor diye biliyordum. Fakat bugün yeni bir kullanıcı açmak istediğimde bana hata verdi. Aslına bakarsan bir firma yaptı bu işlemi bir kaç gün önce ntds util aracını kullandı fakat yeni kurmuş olduğumuz servır üzerinde global katalog ayalarını yaparamıyorum şu anda global kataolog olarak hala eski serverı görüyor. Fakat eski server kullanım dışı. Ne yapabilirim yardımcı  olursan çok sevinirim arkadaşım. Teşekürler

Gönderildi : 23/02/2009 20:31

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Eski Serverı formatlamadıysan Eğer onu direk takıp Global Catalogu yeni server olarak ayarlayabilirsin. Ama tamamen devreden çıktı formatladım diyorsan Loglara Düşen hatayı verirsen biraz araştırayım.

Gönderildi : 23/02/2009 21:04

(@ilkerkahraman)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba,

sorunu aşmak için ulaşılamayan ADC 'un sistemden kaldırılması diye araştırma yaparsanız yönteme ulaşabilirsiniz.

mail adresinizi verirseniz yada bana özelden mail atarsanız makale'yi gönderebilirim.

İlker Kahraman

Gönderildi : 23/02/2009 21:33

(@gunerigunes)
Gönderiler: 55
Trusted Member

Merhaba

Yeni kurduğunuz dc'nin active directory - domain controllers kısmında eski dc'yi görüyormusunuz.

Dns tarafını ayarladınızmı.

http://support.microsoft.com/kb/216498  buraya bakmanızıda tavsiye ederim.

Gönderildi : 25/02/2009 16:23

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Hocalarım merhaba yeni konu açmak istemedim bir forestta kaçtane global catalog sunucu olabilir yada aynı domain içinde dc ve adc üzerinde aynı anda ikiside global catolog rolunu alabilirmi yoksa aynı ayna sadece birisimi bu rolu üstelenebilir.Birde normal olanı bir domainde dc üzerindemi bulunmasıdır.

Gönderildi : 15/08/2010 21:22

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Hocalarım merhaba yeni konu açmak istemedim bir forestta kaçtane global catalog sunucu olabilir yada aynı domain içinde dc ve adc üzerinde aynı anda ikiside global catolog rolunu alabilirmi yoksa aynı ayna sadece birisimi bu rolu üstelenebilir.Birde normal olanı bir domainde dc üzerindemi bulunmasıdır.

Forest’da Global Catalog rolü sadece forest'ı oluşturan Root DC’ye yani ilk kurulan DC'ye verilir. Herhangi bir sıkıntı olmadığı sürece atanmasına gerek yoktur.

Gönderildi : 16/08/2010 00:00

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member

Hocam merhaba teşşekkür ederim ilgin için,yani aynı anda bir kaç server üzerinde olamıyor gc ve aynı domain içinde dc varken adc atamak mantıklı değil ama istenirse tanışınabiliyor doğrumu anlamışım.

Gönderildi : 16/08/2010 01:30

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Bu sizin yapınızla ilgili vereceğiniz karardır. Örnek olarak site yapılandırmanız var ve ADC site'lardan birinde ise ADC'yi Global Catalog olarak yapılandırmak mantıklıdır. Saygılarımla.

Gönderildi : 16/08/2010 05:06

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member

Hocam teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/08/2010 05:49

(@erdemcilingiroglu)
Noble Member

Hocam teşekkür ederim.
Rica ederim iyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/08/2010 16:52