Belirtilen kullanıc...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Belirtilen kullanıcıyla oturum açmak.  

  RSS
Serdar Aslan
(@SerdarAslan)
Üye

Merhaba .Kullanıcılardan bazıları bilgisayarında sadece kendi kullanıcı adı ile sisteme logon olabilsin.yani örnek olarak satis2 isimli pc sadece satis2 kullanıcı adı ile oturum açsın.Başka bi user gelip oturum açamasın.( admin hariç) Ctrl + Alt + Del seneçeneklerine gpo ya baktım.ayrıca forumdada dolaştım.yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşerkkürler.

Alıntı
Gönderildi : 21/02/2009 22:06
Serkan UZUNER
(@serkanuzuner)
Saygın Üye

Merhaba,


 


bunun bir cok yolu var, en kestirmesi şu; kullanıcı üzerine çift tıklayın - account - log on to - following computers dan sadece ilgili pc yi seçin


 


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 21/02/2009 23:01
Serdar Aslan
(@SerdarAslan)
Üye

bu şekilde kullanıcının oturum açacağı pc yi belirtiyorum.ama benim istediğim başka userların gelip bu pcde oturum açmaması.aynı tanımı herkeste yaparsam farklı pclerde oturum açacaklar var.bunu engellemiş olurum.ben pc de sadece 1 kişinin oda benim belirttiğim user logon olsun istiyorum.

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2009 12:05
Serkan UZUNER
(@serkanuzuner)
Saygın Üye

group policy - comp. - loc. - sec. - user rights. ass. - allow logon locally istediginiz kullanıcıyı yazın sadece o kullanıcı oturum açsın (adminleri çıkaramazsınız ama)


 


bunu tek tek local grpo dan yapmalısınız ama domainden yapmak pek mantıklı olmaz, her makineye ayrı gpo yazmaktansa her makinenin local inden yapın


 


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/02/2009 18:21
Paylaş: