Forum

olay kimliği 1219

Bildirimler
Hepsini Temizle

olay kimliği 1219

2 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
432 Görüntüleme
(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar dün active directory olan sunucumuza isa server 2006 kurdum. Makalelerdeki gibi DC için ihtiyaç olan kuralları oluşturdum. Aynı makine üstünde Exchangede kurulu fakat maksat sadece yedek tutmak yani dışa açılmıyor. Ayrıca domaine join edilmiş birde server 2003 makinem var ve bu makinemde sharepoint service 3.0 yüklü Sabah geldiğimde sharepoint olan sunucuya uzak masaüstü ile bağlanmak istediğimde aşağıdaki hataları verdi ve sharepoint sayfamızı clientler görüntüleyemiyor. Fakat DC olan ve üzerinde sharepoint kurulu olan bilgisayarda ise site normal bir şekilde çalışıyor. Sanırım isa server da bir kural oluşturmam ile ilgili. Yardımcı olursanız sevinirim. 

Sistem aşağıdaki nedenle size oturum açamıyor: RPC sunucusu kullanılamıyor. Yeniden deneyin yada sistem yöneticinize başvurun.

Kaynak Winlogon Olay kimliği 1219

deneme\administrator için oturum açma reddedildi. Terminal Server Kullanıcı Yapılandırması alınamıyor. Hata: RPC sunucusu kullanılamıyor

Gönderildi : 20/02/2009 14:25

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member
Konu başlatıcı

Dikkat etmediğim birşey olmuş ve eklemem gereken diğer protokolleride ekledim Şu an sharepoint sitem açılıyor fakat hala sharepoint olan makineme uzaktan erişmek istediğimde rpc sunucusu çalışmıyor diyor çözemedim

Gönderildi : 20/02/2009 14:41

Paylaş: