Forum

windows 2003 sbs de...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2003 sbs de backup problemi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@NuhKus)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar  ,öncelikle  site cok guzel olmus  basarılar,  sorunuma  gelince  Ibm Server uzerinde  2003  sbs  kurulu,  fakat  hic bir sekilde  sistem uzerinden backup alınamıyor  ,  gerek ntbackup olsun gerekse 3. part yazılımlar  (acronis, Symantec backup exec)  , nt backup loglarında  shadow  copy  servisi ile  ilgili hata  veriyor,  Serveraid yazılımdan diskleri kontrol ettigimde  ise  channel 1  uzerinde  bad  stripe  hatası veriyor  bu  arada  sistemde  3 adet  73  gb  raid  5 yapısında  disk mevcut hot plug, arastırmam sonucu  array   yapsını  yenidenn yapılandırmam  gerektigini ögrendim  , ama  hic bir sekilde  backup alamıyorum ,  yorumlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 31/03/2008 12:34

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Acronis True Image for Server Boottable CD ile harici bir diske yedek alabilirsiniz. Boottable CD imajı işletim sistemi offline modda iken aldığı için shadow copy servisinin çalışmasına gerek duymamaktadır.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 31/03/2008 13:32

(@NuhKus)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öneri icin tesekkur ederim deneyecegim , yalnız  ufak bir ayrıntı sistem raid 5 uzerine kurulu   Acronis  le  boot edersem  diskleri  gorecekmidir ,ilginize tesekkurler

Gönderildi : 31/03/2008 13:58

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Acronis için Raid 5 olması sorun olmaz. Sadece Raid'li sistemlerde geri yükleme yapmadan önce yedek aldığınız raid sistemli şekliyle geri yükleme yapmalısın aksi takdirde çalışmayacaktır.

Gönderildi : 31/03/2008 14:11

(@NuhKus)
Eminent Member
Konu başlatıcı

tesekkurler

Gönderildi : 31/03/2008 14:21

Paylaş: