Forum

Folder redirection ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Folder redirection hakkında

7 Yazılar
7 Üyeler
0 Likes
496 Görüntüleme
(@barissaygin)
Gönderiler: 106
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Folder redirection ile ilgili 2 sorum var

1.Windows 2003 serverımda AD için folder redirection kullanmak istiyorum. fakat okudgum dokumanlarda , belgeler vb dosyaların direct edilen yerde durdugunun soylenmesi beni tedirgin etti. Folder redirection yaparken aynı zamanda belgeler vb . dosyaların local makinedede durması saglanamazmı, bunu basarabilen var mı. Cunku bazı ayarlar var GP de folder redirection yaparken. Bu ayarlar dahil hicbir ayarla mumkun degilmi acaba redirect edilen dosyaların lokalde de tutulması.

2.Folder redirection yapıldıgında user baska pc den de login oldugunda redirect edilen dosyalara ulasırken problem yasar mı? Bu konuda tecrubeli arkadasların deneyimlerini merak ediyorum

saygılarımla,

Gönderildi : 19/02/2009 19:31

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Eğer direct edilen dosyalar local'de tutulmuş olsaydı Folder Redirection özelliğinin bir espirisi kalmazdı ki.Direk server'da tutulur.

User başka bir PC'ye logon olduğu zaman direct edilen dosyalara erişim sağlayabilir.

Gönderildi : 19/02/2009 20:02

(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member

sanırım Server 2008 de yapılabiliyor bu; yani offline çalışma özelliğide mevcut.

Gönderildi : 09/07/2009 13:56

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Profilin (haliyle içindeki dizin ve dosyaların), hem sunucuda hemde localde durması için folder redirection yerine roaming user profiles kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 09/07/2009 14:39

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Local de dosyaların durmasını sağlmak istiyorsanız bilgiyi clientın d sürücüsünde barındırabilirsiniz.Ancak folder redirection merkezi yedekleme sağlayacaktır size.

Folder redirection doğru yapılandırdıktan sonra ve günlük server backuplaması yaptıktan sonra sıkıntı çıkacağını sanmıyorum.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/27/roaming-user-profiles-nas-l-yap-land-r-l-r.aspx  ilgili makaleyi incelemenizi öneririm.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 09/07/2009 16:00

(@umittas)
Gönderiler: 31
Trusted Member

selam,

Folder Redirection ile birlikte kullanici bilgisayarlari icin Folder size limit koyabiliyor muyuz?

Gönderildi : 19/05/2014 00:04

(@nihataltinmakas)
Gönderiler: 50
Üye

Merhaba;

FSRM (File Server Resource Manager) ile bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kolay gelsin 

Gönderildi : 19/05/2014 23:32

Paylaş: