Forum

İnterneti yasaklama

Bildirimler
Hepsini Temizle

İnterneti yasaklama

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,210 Görüntüleme
(@gokaykaradaban)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Slm Arkadaşlar

Windows2003 server olan bir domain yapımız var. Ben domain'deki bir kullanıcının internet erişimini engellemek istiyorum.Yalnızca o giremeyecek internete tabi sabit bilgisayarı olmadığı için yapılacak güvenlik kullanıcıyı etkilemesi gerekiyor. Biraz araştırdım ipsec diye bişey var benim bu iş için kullanılırmı? Birde nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 18/02/2009 22:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba ;

kullanıcılar internete nasıl çıkıyorlar , dsl modem üzerinde mi ?

eğer böyle ise dsl modem ile ipsec çalıştırmanız mümkün değil .ancak bir ipsec policy yazarak istemci makinenin modem ile iletişime geçtiğinde ipsec  kullanmasını şart koşabilirsiniz faka bu makine bazlı bir çözümdür yani kullanıcı bazlı bir çözüm değil .

Kullanıcı bazlı bir çözüm için yazılım kullanmanız gerekli , örneğin bir proxy server.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/02/2009 22:36

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

gpo ile yapabilirsin.ou içerinsine alacağın kullanıcı için

gpo da ; kullanıcı yapılandırması , windows ayarları , internet explorer bakım , bağlantı , proxy ayarları na herhangibir numara verip proxy i etkinleştirirsen , kullanıcının logon olduğunda explorer ile internete erişimini engelleyebilirsin.Fakat admin yetkili olmaması ve yine gpo ile explorer in prox ayarlarınıda disable etmen gerekiyor.

Gönderildi : 18/02/2009 23:19

(@gokaykaradaban)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekürler.

Sanırım GPO ile yapıcam ipsec işimi görmüyor. Ben GPO ile bi deneyim sonucu söylerim

Kolay gelsin.

Gönderildi : 19/02/2009 15:19

(@serdaraslan)
Gönderiler: 137
Estimable Member

sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Gönderildi : 19/02/2009 16:30

(@AbdullahAnbar)
Gönderiler: 24
Eminent Member

sonucu paylaşırsanız sevinirim.

Bende de benzer bir sorun var ancak, sadece bir siteye girebilmelerini istiyorum. Bunu sağlamak mümkün mü acaba?

Gönderildi : 08/09/2009 13:37

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Bunun için araçlar>internet seçenekleri>bağlantılar>yerel ağ ayarlarını aktif edip burdan istediğiniz web adrese izin verirseniz istediğiniz olmuş olur.

kolal gelsin

Gönderildi : 08/09/2009 14:53

(@AbdullahAnbar)
Eminent Member

Merhabalar,

Bunun için araçlar>internet seçenekleri>bağlantılar>yerel ağ ayarlarını aktif edip burdan istediğiniz web adrese izin verirseniz istediğiniz olmuş olur.

kolal gelsin

Tam siz bunu yazarken ben de aynı şeyi düşünüp sanal bilgisayarda uygulamaya çalışıyordum ve başarılı da oldum ancak şöyle bir sorun var aynı şeyi gerçek domain de yapamıyorum. Yani yapıyorum ok diyoruz ancak gpupdate /force olayından sonra bir bakıyorum yine sanki eskisi gibi default ayarına dönmüş herşey. Bunu bir türlü halledemedim.  Ayrıca şöyle bir şey var, proxy adresinde 0.4 ile biten bir ip var ve bu dhcp de bu ip server options da router olarak gözüküyor ancak hala ne alaka ile orada olduğundan şüpheliyim.

Gönderildi : 08/09/2009 15:42

(@AbdullahAnbar)
Eminent Member

Routerı değiştirdikten sonra sorun düzeldi teşekkürler.

Gönderildi : 08/09/2009 16:48

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 09/09/2009 18:50

Paylaş: