Forum

El terminali ve pol...

Bildirimler
Hepsini Temizle

El terminali ve policyler

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
643 Görüntüleme
(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Domain de Terminal server 'a login olan el terminallerim var bu login olan el terminallerimden parola policy 'sini kaldırmak istiyorum .

Bunu normalde terminal server ın bilgisayar bazında policy den parola ilkesini kaldırarak yapıyorum .fakat login olan sadece el terminalleri değil

pazarlamacılar vs. gibi diğer  pc lerde login oluyor. onlarda bu policy nin çalışmasını istiyorum fakat el terminallerimde çalışmasını istemiyorum .

farklı senaryoda da yapamıyorum el terminali domain de gözükmüyor haliyle ce 5,0 oldugu için
sizce  bu işlemi nasıl yaparız ?

Birde ;

Policy'm de Terminal hizmetleri >oturumlar kısmındaki süre aşımlarına deair her policy devre dışı ve kullanıcı özelliklerinde oturumlardaki
terminal servis zaman aşımı ayarları bağlantıya  kes , oturumu sonlandır ,boşta kalma süreleri de HİÇ BİR ZAMAN olmasına rağmen belirli bir süre boşta kaldıgında yada bağlantısı kesik oldugunda oturumu sonlandırılıyor.

Ben oturum sonlansın istemiyorum bunu buralardan bu şekilde yapmama rağmen neden boşta kalmada ve bağlantı kesik kalmada oturum kapatılıyor?
Not: Policy de  No owerite seçili değil + No inheritence seçili

Yani ilke devralma söz konusu değil ki yukarıdaki ilkelerde de aynı şekilde neden sonlanır oturum kapanır nasıl çözebiliriz ?

Gönderildi : 18/02/2009 20:45

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32998
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

W2003 ortaminda kullanici bazli password policy arama sansiniz olmadigi için bunu yapamazsiniz ( güvenlik ayarlari ile oynamak bir yol degildir bastan bunu söyleyecek olanlara bildiririm , ama ben yinede oynarim dersenizde asagidaki video isinizi görür )

www.cozumpark.com/gpo.swf

oturum sonlandirmak için mutlaka bir zaman tanimlamasi yapin , zaten 10 saati asan baglantilarda kerberos noktasinda sikinti çekersiniz yani bu süreyi 10 saat üzeri tanimlamayin

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/02/2009 00:30

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Anladım Hakan Bey video yu izleyeceğim ...yinede hem merak ettim hemde bellki işimi görür.ozaman ne yapmalıyım nasıl bir çözüm yani computer bazlı kısıtlama yapıp terminal server a ayrı bir policy mi? ..Olabilir aslında . .pazarlamacılar vs. de policyleri almasın .

Oturum sonlandırma olayını tam anlayamadım kerberos noktasında nasıl ne gibi bir sıkıntı çekerim kerberos detaylarını öğrenebilieceğim iyi  bir link varmı ?
Zaten zaman tanımlaması yapmadıgım takdirde de oturumlar sonlanıyor sıkıntıdan kastınız bumu
Yalnız benim el terminallerim akşam kapttıgımda sabah kaldıgım yerden dewam etmeli yoksa sıkıntı olusuyor . Yapı o şekilde..Ozaman ordaki "Hiçbir zaman" veya elle girilen bir zaman tanımlamasının ne anlamı var hiç bir espirisi yok öyle değilmi [:S]10 saat max. diye belirtilmeli ozaman o policylerde ..

Gönderildi : 19/02/2009 03:44

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32998
Illustrious Member Yönetici

Öncelikle kullanıcı bazlı password policy desteği yok 2003 ün ama video ile yapabilirsiniz.

TS için ise GPO üzerinden bir konfig yapmayı denermisin birde w2000 mi yoksa 2003 mü ?

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc758177.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/02/2009 04:18

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Deniyorum . W2003 Std.

Gönderildi : 19/02/2009 14:13

Paylaş: