Forum

RİS ile kurulum yap...

Bildirimler
Hepsini Temizle

RİS ile kurulum yaparken sorun yasıyorum

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Reactions
420 Görüntüleme
(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member

Merhaba

Öncelikle ortamında birden fala hizmet veren ris sunucusu yok ise GUID girmene gerek yok.Networkten boot ettim diyorsun ki DHCP den ip almışsın ve f12 diyerek client installlation wizard ekranına kadar ulaşmışsın sonra kullanıcı adı şifre ve domain adını yazdın buraya kadar olan bölümleri doğru geçtiğini varsayıyorum.Aynı uygulamayı öncelikle AD de oluşturduğun computer accountunu sil herhangi bir hesap oluşturma önce AD üzerinde ris sunucunun özelliklerine gir Remote install tabında client support yazan başlıktaki respond to... diye devam eden seçeneği kontrol et aktif değil ise aktifleştir hemen altında ki do not respond...diye başlayan seçenek işaretli olmasın.Daha sonra images yazan taba geçip add butonuna tıkla add a new installation image yeni bir image oluştur.Sonra client makinene geçip networkten boot ederek daha önce yaptığın aynı aşamaları devam ettir.Yeni image almayı unutma çünkü her cd tabanlı image in içerisinde tamplate klasörü mevcut ve bu image ile ilşkilendirilmiş kurulum dosyaları (.sif) bulunuyor.Aldığın hatada da bu image için kurulum dosyanın sürdürülemediğini çalıştırılamadığını söylüyor.Yazdıklarımı adım adım uygulayıp geri bildirim de bulunmanı rica ediyorum.Kolay gelsin.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 16/02/2009 06:47

Paylaş: