Forum

Access Violation (&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Access Violation (Çözüldü)

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
789 Görüntüleme
(@FatihEKiCi)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Access Hatası

Merhaba iyi çalışamalar. Arkadaşlar server 2003 lerde böyle bir problemim var. Sorun web servislerini kullanırken ortaya çıkıyor mesela muayene olacak hastaların müstehaklık sorgulamaları medula sisteminden takip numarası sorgulaması yaparken bu hatayı veriyor. Kullanılan yazılımla ilgili olduğunu düşünmüyorum bazı serverlarda sorun yok bazılarında hata geliyor. Ve server 2003 harici hiç bir sistemde böyle bir hata gelmiyor. Forumlarda arama yaptım ama sonuca ulaşılabilmiş bir konuya rastlayamadım

Yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.

Gönderildi : 14/02/2009 20:08

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

Sanırım bir veritabanı uygulaması kullanıyorsunuz,sisteminiz hakkında detaylki bilgi verirmisiniz,hatayı hangi makina da hangi sıklıkla olusuyor.

Gönderildi : 15/02/2009 03:07

(@FatihEKiCi)
Active Member
Konu başlatıcı

evet oracle 10g veritabanıyla çalışıyor program. Sadece bazı sunucularda (server 2003) ve web servisi kullanan herhangi bir işlemde hata veriyor. web servislerini kullanmadığımız zaman işlemler sorunsuz devam ediyor. terminallerde veya sunucuyu xp kurulu bir bilgisayara aktardığımız zaman sorun olmuyor. 20 civarı farklı serverde denendi bu durum bazılarında sorun var bazılarında yok.

Makinalardan bazılarını yeniden kurduğumuz da oldu. mesela formattan önce çalışan sistem format sonrasında hata vermeye başladı. bir yerde bir eksik nokta var ama nedir anlayamadık.

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 16/02/2009 21:14

(@FatihEKiCi)
Active Member
Konu başlatıcı

Çözülmüştür

Data Execution Prevention (DEP) bizim dilde veri yürütme engellemesi hataya sebep oluyormuş. Sistem özelliklerinden kapatıp makinayı yeniden başlatında sorun ortadan kalkıyor 

İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim

Gönderildi : 17/02/2009 04:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Çözülmüştür

Data Execution Prevention (DEP) bizim dilde veri yürütme engellemesi hataya sebep oluyormuş. Sistem özelliklerinden kapatıp makinayı yeniden başlatında sorun ortadan kalkıyor 

İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 17/02/2009 12:41

Paylaş: