Forum

Win Server2008 RD b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win Server2008 RD bağlantı sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@MesutTABUR)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Server 2008 kurulu servere localden uzak masa üstü bağlanmak istediğimde kullanıcı adı veya parola hatalı diye bir mesaj alıyorum ve bağlanamıyorum kullanıcı adı ve parola 1 diye açıyorum gene olmuyor sistemimiz VPN bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum

Gönderildi : 12/02/2009 22:48

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba. Server domain member mı? Öyle is,

domainame\1 ve parola şeklinde deneyin.

Gönderildi : 13/02/2009 00:13

(@MesutTABUR)
Active Member
Konu başlatıcı

Dediğinizde yaptım ama malesef başka neden kaynaklana bilir microsft forumundada aynı sorunla karşılaşanlar var ama çözüm yok

Gönderildi : 13/02/2009 19:46

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Dışarıdan VPN ile local network'e erişiyorsunuz ve win2008 çalıştıran bir suncuya RDP yapıyorsunuz, login ekranı geliyor ama kullanıcı adı veya parola hatalı diyor. Doğru mu anlamışım?

Eğer böyle ise kullanıcı adı veya parola hatalıdır :)) yada oturum açma alanı. + Uyarının ekran görüntüsünü alabilirmiyiz.

Gönderildi : 14/02/2009 15:33

(@MesutTABUR)
Active Member
Konu başlatıcı

Hocam çok sağol sorun çözüldü domain adıyla alaklı sıkıntı varmış (türkçe karakter)

Gönderildi : 17/02/2009 18:30

(@erenkarakas)
Gönderiler: 61
Trusted Member

Merhaba arkadaşlar bende bu konuyu arayıp duruyorum ama bir cevap veren yok yardımcı olabilecek arkadaşlara ben yinede kendi yaptıklarımı yazayım belki bir yardımcı olan olur Bilgisayarım>özellikler<uzak bağlantı ayarı>uzak sekmesi altında bulunan--Herhangi bir uzak masaüstü sürümünü çalıştıran bilgisayarlardan apılan bağlantılara izin ver denien çenti tıkladım ve kullanıcı olarakta Administrator'u seçtim Daha sonrada Active Directory ise Grup ilkesi yönetimi>default domain policy>Sağ tık Düzenle dedikten sonra açılan pencerede Bilgisayar yapılandırması>ilkeler>windows ayarları>Güvenlik ayarları>yerel ilkeler>Kullanıcı hakları ataması içinde bulunan---Uzak Masaüstü hizmetleri üzerinden oturum açmaya izin ver içine girip Remote desktop  Grubu ve Administrators grupşarını üye yapıyorum ama halen kullanıcı adı veya parola yanlış diyor bu kullanıcı haklarında bir ilke daha vardı ama hangisi oldunu unuttum bu konuya yardımcı olursanız çok savinirim herkese şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 02/10/2010 18:13

(@erenkarakas)
Gönderiler: 61
Trusted Member

Sorun Çözülmüştür yardımcı olacak tüm arkadaşlara teşekkürler

Gönderildi : 02/10/2010 19:04

Paylaş: