Forum

Kullanıcı Profili T...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı Profili Taşıma

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,194 Görüntüleme
(@OkkesSerhatoglu)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Mrb. Bir fabrikaya türkçe server üzerinde A.D yapısını kurdum ve yapılandırdım. Kullanıcıları domaine aldıktan sonra profil taşıma işlemini yaptım. Yeni kullanıcıyla logon olduğumda klavyenin ABD olarak geldiğini görüyorum. Masaüstünde de yaptığım değişiklikler ve klavye ayarındaki yaptığım ayarların hiçbiri logoff logon işleminden snra gelmiyor. Local admininde, domain admininde klavyesi q ve bununla birlikte  bütün profillere uygula seçeneği seçiyorum ama yinede logoff logondan sonra yapılan bütün ayarlar geri gidiyor. profil taşımak için önerebileceğiniz başka bir program mevcutmu. Makinalarda Outlook Express ile mail haberleşmesi var, mümkünse buradaki bilgileride taşıyan bir program önerirseniz veya yol gösterirseniz sevinirim. (Bu arada kullanılan user makinaları XP TR, Server da SERVER 2003 TR)

Şimdiden Tşk ederim iyi çalışmalar 

Gönderildi : 12/02/2009 03:05

(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member

Merhaba

Roaming user profile uygulamasını doğru bir şekilde yapılandırırsanız isteklerinize cevap verecektir.Aşağıdaki linkte yer alan makalede en ince ayrıntısına kadar anlatılmıştır.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/27/roaming-user-profiles-nas-l-yap-land-r-l-r.aspx

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 12/02/2009 03:30

Paylaş: