Forum

domain ortamında th...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain ortamında thin client

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
575 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba  sıstem wın 2008 kurulu bır dc var normal pc domaıne uye sıstemı ıle çalısıyor.

thin clientlar domaine üye ola bilirmi ve üye ola bilirse group policy uygalana biliyormu ve vpn bağlantısı ile sisteme bağlana bilirlermi

Gönderildi : 12/02/2009 01:22

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Thinclient üzerinde ki işletim sistemi, domain ortamına member olabilecek işletim sistemi kriterlerini karşılıyorsa, elbetteki bu mümkündür.

Gönderildi : 12/02/2009 04:22

(@yusufunal)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhaba,

Thin Clientların kullanım amacı Terminal Servera bağlanarak çalışmak en iyi performansda böyle alınır. Terminal servera domain de açılan bir user ile login olduktan sonra user hesaplarına istediğiniz GPO uygulanabilir. 

Thin Clientlar genelde linux tabanlıdır, domaine ancak windows tabanlı işletim sistemleri üye olabilir.

Thin Client İşletim Sisteminde Vpn Client yazılımı varsa bağlanabilir.

Öneri, Think Clientların mimarisi gereği üzerinde herhangi bir yazılım çalıştırılması pek mantıklı değil. Terminal Server en doğru çözüm olur.

Gönderildi : 12/02/2009 11:48

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

hp marka t5000 series  yazılım ise windows embedded  kurulu   computer name kısmında  workgroup ve domain kayıt yapa bılcezmı kısım var yanı aynı xp pro gibi

Gönderildi : 12/02/2009 14:28

(@yusufunal)
Eminent Member

merhaba,

bu durumda domaine üye yapılabilir, GPO uygulanabilir tabi, thin client'ı hangi amaçla kullanacaksınız bilmiyorum ancak configürasyonu (ön bellek, işlemci, ram, hdd) düşük olabileceğini düşünerek normal bir PC kadar performans alamazsınız. TS bağlantı yapmanız daha iyi olur.

Gönderildi : 12/02/2009 17:40

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba domaine uye olup ts bağlantısı yapmayı dusunuyorum. birde bişe sorcam  hp t5000 serısı thin client servicpack2  kurulu msl ben thın client yenıden kurmak ıstıyorum ama en son guncellestırmeyı sp3 yuklu olmasını ıstıyorum bu mumkunmu ve buna yenıden kurulum nasıl yapılıyor.

Gönderildi : 12/02/2009 18:15

(@yusufunal)
Eminent Member

Nlite yazılımı ile bu mümkün, aşağıdaki linki inceleyin.
http://www.nliteos.com/download.html

veya sp2 kurulu client'ı sp3'e güncelleyin. Acronis ile image'ını alın, yeni client'a image'ı yükleyin. donanım aynı olduğu için sorun olmaz. olursa da acronis universal restore çözüm olablir.

Gönderildi : 12/02/2009 19:06

(@GURCANEFE)
Noble Member
Konu başlatıcı

sp3 500 mb cıvarında dıskı 250 mb kura bılırmı    hp sıtesınden bır lınk var dosya 180 mb cıvarında ıso bunu flas dıskı kopyalayıp bıostan usb dıskten acıp kurula bılıryor sanırım hp sıtesınde bu yorum var

Gönderildi : 13/02/2009 02:26

Paylaş: