Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

domain

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Reactions
485 Görüntüleme
(@ayazzz)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

domaindeki bir bilgisayara herhangi bir yazılım yüklendiğinde veya flash disk takıldığında,cd-rom takıldığında yönetici şifre ve parola istemesini istiyorum mümkünmüdür  acaba yardımlarınız için teşekürler.group policy inceledim ama bulamadım. 

Gönderildi : 10/02/2009 14:17

(@mustafakilic)
Gönderiler: 773
Prominent Member

Merhaba,

Yazılım kısıtlaması yapmak istiyorsanız öncelikle Kullanıcının varsa ki muhtemel var, Administrator yetkisini elinden almanız daha mantıklı olacaktır. USB,SD,CD gibi sorunlarısa GPO ile çözebilirsiniz. Aşağıdaki link işinizi görecektir.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/42917.aspx

Gönderildi : 10/02/2009 14:49

(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member

Merhaba

Parola sorması ile ilgili bir yöntem duymadım ama istersen kullanılmamasını sağlayabilirsin.Bunun için öncelikle bir .adm file ihtiyacın olacak ve group policy içerisine import edilip policyler uygulanacak.Detaylı bir bilgi istersen nasıl yapılacağı ile ilgili yine yardımcı olurum.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 10/02/2009 14:52

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Öncelikle lütfen Postlarınızı forum kurallarına uygun açınız. Forum Kuralları 7. Gönderdiğiniz iletilerdeki başlıklar sorunları ifade edecek şekilde
yazılmalıdır. Aksine  "çok acil, help, yardım, lütfen acil yardım vb.."
başlıkları olan iletileri mümkün olduğunca kullanmayınız. Kullandığınız
takdirde tarafımızdan konu başlığının değişmesi konusunda
uyarılacaksınız eğer 30dk içinde değiştirmez iseniz tarafımızdan
değiştirilecektir.

Yazdıklaırnızdan anladığım kadarıyla GPO ile istediğinizi yapamadığınızdan konu 3 Party bölümünü ilgilendiriyor. Bu sebepten buraya taşıyorum.

Son olarak sorununuza gelince DeviceLock programını incelemenizi tavsiye ederim. DeviceLock ile USB ve
FireWire aygıtlarından, WiFi ve Bluetooth bağdaştırıcılarından, CD-Rom
ve floppy sürücülerinden, kızılötesi,seri ve paralel portlardan
yapılabilecek yetkisiz erişimi engelleyebilirsiniz.

Gönderildi : 10/02/2009 15:06

(@ayazzz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

şöyle anlatayım yazılım kurcak kullanıcı bu yazılımı kurmaya başladığında kullanıcı adı ve şifre isteyecek.mesala sonradan yazıcı eklemek istedi veya yazıcı kurmaya çalıştı bunu yaptığında yönetici parolası ve şifresi isteyecek yazmadan şifreyi kuramayacak

Gönderildi : 10/02/2009 15:08

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

şöyle anlatayım yazılım kurcak kullanıcı bu yazılımı kurmaya başladığında kullanıcı adı ve şifre isteyecek.mesala sonradan yazıcı eklemek istedi veya yazıcı kurmaya çalıştı bunu yaptığında yönetici parolası ve şifresi isteyecek yazmadan şifreyi kuramayacak

İlk açtığınız postla şimdiki yazdıklarınız çok farklı şeyler. Siz tam olarak ne yapmak istediğinizi, sisteminizin yapısını, yazarmısınız lütfen?

Gönderildi : 10/02/2009 15:15

(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member

Domain ortamından bahsediyorsunuz ve yazılım kurmasın,printer tanımlarken şifre istesin şeklinde ifadelerde bulunmuşsunuz.Kullanıcı domain users grubuna üye ve standart bir kullanıcı ise zaten herhangi bir şekilde söylediklerinizi yapamayacak.İçiniz rahat olsun:)

Gönderildi : 10/02/2009 15:22

(@ayazzz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yardımlarınız için teşekürler

Gönderildi : 10/02/2009 16:44

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 10/02/2009 17:55