Forum

domaine alınan pc'd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

domaine alınan pc'de kullanıcı logon sorunu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
521 Görüntüleme
(@OkkesSerhatoglu)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

mrb. Domaine aldığım bazı makinalarda kullanıcısında sorun olmayan kullanıcıyla logon olmaya çalıştığımda "Windows kullanıcının profilini yükleyemiyor ancak sisteminizin varsayılan profili ile oturumunuzu açtı." hatası geliyor. Sadece Domain adminle logon oluyor ama onu da açarken de "Windows kullanıcının profilini yükleyemiyor"  diyip admin kullanıcısını oluşturmadan logon oluyor. Acaba sebebi nedir

Gönderildi : 09/02/2009 01:58

(@muratcan-2)
Gönderiler: 2192
Üye

Merhaba,

Ortamınızdaki kullanıcıların roaming profil ayarları yapıldıysa ve oturum açılırken profilin bulunduğu yere erişilemiyor ise bu hatayı verebilir.

Kontrol edip bilgi verir misiniz?

Teşekkürler.

Gönderildi : 09/02/2009 02:23

(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member

Merhaba

Problem yaşadığınız kullanıcıların properties bölümünden profile tabının altındaki profile path bölümünü kontrol etmenizi ve burada tanımlı merkezi bir profile klasörü var ise onun üzerindeki kullanıcı yada üyesi olduğu grubun permissionslarını yeniden düzenleyip tekrar logon olmanızı veya roaming yapısı kullanmayacaksanız profile path deki bölümü silmenizi öneririm.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 09/02/2009 05:37

(@OkkesSerhatoglu)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Kullandığım profili yeni oluşturuyorum ve roaming profil kullanmıyorum.Permissionlarla ilgili bir sorunu olabileceğini düşündüm ama permissionlarda bir sıkıntı yok. Ben bu sorunu başka sorun olmayan bir makinadan kullanıcı profili aktararak zar zor hallettim. Önerileriniz için tşk ederim

Kullanıcı profili taşıma esnasında (Bilgisayarım sağ click properties-Gelişmiş-Kullanıcı profile'den profili taşıdığımda ) ve yeni kullanıcıyla logon olduğumda açılan kullanıcıların klavyesi ABD olarak açılıyor.Masaüstünü de bu klavye ayarını da değiştirmeme rağman her logoff logon da eski haline dönüyor. Profil taşırken tek tek denemelerimle bu sorunun ntuser.dat dosyasını taşıdığımda karşılaştığımı anladım. Niçin böyle bir sorunla karşılaşıyorum acaba?

Birde makinaları domaine'e alınca bilgisayarlarda kurulu firmanın özel programında tarih ayarı ay.gün.yıl şekline dönüştü. Server'da baktığımda gün.ay.yıl şeklinde görünmesine rağman kullanıcılarda niçin böyle bir sorun oluyor

şimdiden tşk ederim.. 

Gönderildi : 12/02/2009 02:56

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba

Klavye sorunu için aşagıdaki link sanırım sorununuzu halleder.Kolay gelsin.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/25525.aspx

Gönderildi : 12/02/2009 04:16

Paylaş: