Forum

Domain user ve Nero

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain user ve Nero

13 Yazılar
11 Üyeler
0 Likes
538 Görüntüleme
(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Domain de oluşturduğum standart kullanıcıya (xp pro makina) nero ile cd yazma hakkı vermek istiyorum. Nero nun sitesinde verdiği Nero Burnrights programını makinaya kurup herkese yazma hakkı veriyorum ama domainde yemiyor zannedersem gene yazdırma yapamıyorum.

Bir de  disk yönetimi gibi sistem ayarlarına erişim için user da ne gibi düzenlemeler yapabilirim.

Gönderildi : 29/03/2008 15:17

(@MehmetAKSU)
Gönderiler: 321
Reputable Member

bunu ilk önce clientın local user la logon olup administrators grubuna üye yapman gerekir

bu aşamadan sonra dilediğin gibi işlem yağabilirisin kolay gelsin

Gönderildi : 29/03/2008 15:22

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Nero burnrights ı kurarken everyone ı seçip de deneyebilir misin acaba? O zaman sorunun çözülmesi gerekir.

Gönderildi : 29/03/2008 18:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selamlar  , group policy ile  bu sorunu çözebilirsiniz .  yanılmıyorsam .  

start > run > dsa.msc >  domain controller > policy edit >  user configuration > Administrative Templates > System >  run only specified Windows applications  buraya nero nun pathinin yazmalısınız iyi çalışmalar

Özgür ŞENERDOĞAN

Gönderildi : 29/03/2008 18:18

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Domaindeki userı makinanın admini yaparsan güzel olur böyle ufak sorunlar yaşamazsın.

Gönderildi : 29/03/2008 19:58

(@Gursad)
Gönderiler: 105
Estimable Member

Merhabalar,

Domain de oluşturduğum standart kullanıcıya (xp pro makina) nero ile cd yazma hakkı vermek istiyorum. Nero nun sitesinde verdiği Nero Burnrights programını makinaya kurup herkese yazma hakkı veriyorum ama domainde yemiyor zannedersem gene yazdırma yapamıyorum.

Bir de  disk yönetimi gibi sistem ayarlarına erişim için user da ne gibi düzenlemeler yapabilirim.

Nero Burnrights  her lokal bilgisayra kurulumssa sadece Control panel altindan  Nero Burnrightsin ayarlarni deyise bilirsin.bende su an Nero 7 ve 6 versiyonu var hic bir problem yok.userleri lokal admin grupuna atman gerek yok.

Saygilarimla 

Gönderildi : 29/03/2008 20:15

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Selamlar sorun halen devam ediyorsa şunuda deneyebilirsiniz . "Local Security Policy" de "Local Policies" --> "Security Options" da "Devices : Restrict CD-ROM access to locally loged-on user only" ayarını "Enable" etmayi deneyin. Sonra "gpupdate /target:computer /force" komutunu yazın. Umarım işinizi görür. iyi çalışmalar

Özgür ŞENERDOĞAN

Gönderildi : 29/03/2008 23:57

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Yanlış hatırlamıyorsam neronun kurulumu bittikten sonra denetim masasına bir ikon atıyor onun özelliklerinde kullanıcıya yazma hakkı verebiliyordun local admin olmasada cd yazabiliyor...

Gönderildi : 30/03/2008 00:09

(@metinselcuk)
Gönderiler: 340
Reputable Member

Bende burning rights ile bir sıkıntı yaşamadım hiç. AD user ile girip burning rights'ı farklı çalıştır dediğimde bile sorunsuz çalışıyor 🙂

Gönderildi : 30/03/2008 02:32

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member
Konu başlatıcı

Şu an kullanıcıya local admin hakkı vererek olayı çözdüm, sadece ero çalıştırmak değil aynı zamanda aygıt yüklemesi yapıp disk yönetimi gibi yönetimsel işlerede ihtiyaç duymakta.

Fikirleriniz için teşekkürler. 

Gönderildi : 30/03/2008 04:47

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

Nero BurnRights indirmelisiniz.Denetım Masasından Sonra Users ile Yazma işlemi Yapabilirsiniz

Gönderildi : 01/04/2008 12:11

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

local adminlik vermenize hiç gerek yok tanju demir'in dediği gibi nero burn right indirirseniz yeterli olur hakları ordan verirdiniz.

Gönderildi : 01/04/2008 12:30

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

"disk yönetimi gibi sistem ayarlarına erişim ve sürücü yükleme.." gibi isteklerde var. Bu nedenle local admin verilmesi uygundur.

Ama sadece cd/dvd yazma hakkı vermek isteseydik, nero burn right yeterli idi.

Gönderildi : 01/04/2008 14:05

Paylaş: