Forum

Uzak Masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Uzak Masaüstü bağlantısı problemi

13 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
643 Görüntüleme
(@SelcukSubasi)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

Servera uzaktan bağlanmak istediğimde ;Sistem aşağıdaki nedenle size oturum açamıyor.RPC sunucusu kullanılamıyor. Yeniden deneyin yada sistem yöneticinize başvurun.Hatasını alıyorum.Çözüm önerileriniz neler?

Teşekkürler 

Gönderildi : 04/02/2009 12:13

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

Merhabalar,

Sorunun bir kaç sebebi vardır.

1. Uzaktan bağlanmaya çalıştığınız bilgisayarın ethernet kartı kasılmış olabilir.
  2. Başka kullanıcılar bağlanıp oturumu kapatmadan çıkmış olabilirler.
  3. Sunucu domaine ulaşamıyor olabilir.

Büyük ihtimalle 2.sebepten diye tahmin ediyorum.Bunun çözümü servera bağlanmış olan kullanıcıların hepsinin oturumunu kapatmaktır.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 04/02/2009 12:26

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Servera uzaktan bağlanmak istediğimde ;Sistem aşağıdaki nedenle size oturum açamıyor.RPC sunucusu kullanılamıyor. Yeniden deneyin yada sistem yöneticinize başvurun.Hatasını alıyorum.Çözüm önerileriniz neler?

Teşekkürler 

Sisteminiz hakkında bilgi verir misiniz lütfen? Mesela domain yapınız var mı? Kullanıcı hakları ne durumda?  Modemden yönlendirme yaptınız mı? Server tarafında ISA ve benzeri bir program var mı? Aynı anda kaç kullanıcı bağlanmaya çalışıyor? Server Terminal Server olarak mı yapılandırıldı? Şayet Terminal Server olarak yapılandırıldıysa 120 günlük mü kurulum yapıldı? Sorun yenimi başladı yoksa ilk defamı deniyorsunuz? Önceden çalışıyordu ise sorunu yaşamadan önce herhangi bi kurulum yada ayar yaptınız mı? v.s

Gönderildi : 04/02/2009 13:22

(@SelcukSubasi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler 

Sisteminiz hakkında bilgi verir misiniz lütfen? Mesela domain yapınız var mı? Kullanıcı hakları ne durumda?  Modemden yönlendirme yaptınız mı? Server tarafında ISA ve benzeri bir program var mı? Aynı anda kaç kullanıcı bağlanmaya çalışıyor? Server Terminal Server olarak mı yapılandırıldı? Şayet Terminal Server olarak yapılandırıldıysa 120 günlük mü kurulum yapıldı? Sorun yenimi başladı yoksa ilk defamı deniyorsunuz? Önceden çalışıyordu ise sorunu yaşamadan önce herhangi bi kurulum yada ayar yaptınız mı? v.s

Merhaba

Domain yapısı mevcut,kullanıcı haklarını kontrol ettim problem yok, Remote Desktop User grubuna ekledim kullanıcıları zaten. Sistemde ISA mevcut. Terminal Server kurulu ve 5 kullanıcı lisansımız var. Gerçi sanırım büyük ihtimalle sorun terminal server lisansından kaynaklanıyor çünkü lisansın bitmesine daha süre var olduğu halde arada bir terminal serverin lisansı bitmiş gibi bir mesaj veriyor. 

Gönderildi : 04/02/2009 13:28

(@aytacarslan)
Gönderiler: 799
Noble Member

aynı sorun bendede var isa server devredeyken sorunu çözemiyorum ama isa devre dışı oldugunda herşey normala dönüyor sanırım kural oluşturmam gerekli ama hangi kurallar bilmiyorum

Gönderildi : 21/02/2009 15:32

(@SelcukSubasi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bir fikri olan var mıdır?

Gönderildi : 25/02/2009 20:45

(@sinankahraman)
Illustrious Member

ISA da kural oluşturdunuz mu?

Gönderildi : 25/02/2009 22:13

(@SelcukSubasi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ne tür bir kural oluşturmam gerekiyor.

Gönderildi : 26/02/2009 11:51

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Diyelimki modeminizin ISA server IP si 192.168.0.1 ve Terminal Server IPS 192.168.0.2. İlk olarak modemden ISA ya yani 192.168.0.1 nolu IP ye NAT yapmalısınız. Ardından ISA' da Frewall Policy'de -Array Policy Tasks altında - Create New Publishing Rule - İsim verin - Uzaktan bağlanılacak PC'nin IP si - Select Protocol kısmında - RDP (Terminal Services) Server' ı seçin - IP Adresses kısmında External ve Internel ' ı seçerek işlemi bitirin. Apply diyerek oluşturduğunuz kuralı ISA da işlevsel hale getirin.

Ek olarak portalımız üzerinde ISa konusunda oldukça fazla makale ve post bulumaktadır. Zaman ayırıp bunlara göz atmanız size oldukça fazla yol katettirecektir. Ayrıca post açmadan önce portalımız üzerinde yapacağınız aramalar sonucunda büyük olasılıkla aradığınız cevaba ulaşabilecek ve zaman kaybınızı minimuma indirmiş olacaksınız.

Örneğin http://www.cozumpark.com/search/SearchResults.aspx?q=RDP&s=29

Gönderildi : 26/02/2009 12:16

(@SelcukSubasi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Sinan Bey merhaba,

Öyle bir kuralım vardı zaten ama Internet ve External değilde, All Networks olarak uygulamıştım.Dediğiniz üzere düzelttim, sonucu bekleyeceğim artık. Herhangi bir sorunda bilgi vereceğim.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 26/02/2009 12:53

(@SelcukSubasi)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Maalesef tekrar aynı hatayı alıyorum.

Gönderildi : 02/03/2009 11:45

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Peki modemden ISA ya NAT yaptınız mı?

Gönderildi : 02/03/2009 17:46

Tolga Turpçu
(@tolgaturpcu)
Gönderiler: 241
Reputable Member

RPC Servisine sağ tuş Özellikler/ Kurtarma tabın da hizmet hatası oluştuğun da bilgisayarın tepkisini her üç hatada  da "Hizmeti Yeniden Başlat" seçeneğini seçin .Daha sonra hizmeti başlatma zamanını 1 dakika süreye ayarlayın.Sorununuz düzelecektir.

Gönderildi : 02/03/2009 19:07

Paylaş: