Forum

2003internet ve msn

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003internet ve msn

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@romeomen)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

İyi çalışmalar server 2003 gpo da bazı bilgisayarlara internet kullanımını yasaklamak fakat windows msn live programını ise kullanır hallde olması için ne yapanilrim burada internet expolor girildiğinde ya sadece bir web adresinin girimesini vey server ıss deki örnek web görünmesini istiyorum bu konuda yardımcı olurmusunuz.

Gönderildi : 30/01/2009 16:11

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba.

Ortamda ISA server varmı ?

Birde Şu makaleyi incelermisin?

http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2008/04/16/_3101_psec-ile-nternet-yasaklama.aspx

Gönderildi : 30/01/2009 17:05

(@romeomen)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

evet bu makelede tcp ile ilgilie fakat tcp veya prox lerle müdahale edildiğinde msn çalışmıyor. Benim istediğim internet yasaklı  msn ye girilsin ben internete girişi şifreliyorum bu şifre bilinmediği için internete ulaşılmıyor. ama msn ye gire biliyorsun aradığım bunun gibi birşey.

Gönderildi : 30/01/2009 17:31

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

İnternete çıkışı nasıl bir uygulama ile yasakladığınızı açıklarsanız eğer, insanlar fikir yürütebilir.

Ne yaptığınızı bilmeden çözüm sunamazlar değil mi.

Gönderildi : 30/01/2009 20:41

(@HasanYUKSEL)
Gönderiler: 27
Eminent Member

gpo dan internet bağlantısını yasaklaya bilirsin ancak bu şekilde msni çalıştırmaz konuma gelirsin interneti yasaklamak ve msni çalışır tutabilmek için benim bildiğim tek yol ISA server kurmak daha önce bunu bende araştırmışdım notlarımı bulabilirsem sana gönderirim

Gönderildi : 31/01/2009 00:14

Paylaş: