Forum

Win 2003 windows up...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win 2003 windows update sayfalarının hiç birini açmıyor

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
429 Görüntüleme
(@selimatmaca)
Gönderiler: 242
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Win 2003 serverı update etmek için IE den veya googledan direk windows update yzarak girmeye çalıştığım sayfalar açılmıyor ama update sayfaları dışındaki her yere girebiliyorum. Bu konuyla ilgili bilgisi olan birileri varmı acaba?

Gönderildi : 29/01/2009 01:36

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Otomatik güncelleştirmeleri açın ve oradan güncellemeyi deneyin.

Sisteminizde zararlı bir yazılım var gibi.

Gönderildi : 29/01/2009 01:38

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hocam sistemde yokyok zaten ama başka problemlerde var ama step by step çözüme gitmeye gayret ediyorum. Otomatik güncelleme açık, zaten event viewerda defalarca denediğini ama giremediğini log olarak gördüm. Tuhaf olan diğer pcler aynı networkteler ve onlar update sayfalarını açıyor. Yani firewall ile de ilgili değil. Belki fikir verir diye şunu da eklemek istiyorum. Servera log in olurken kullanıcı adı ve şifre giriyorum ve applying your settings diyor ve tıkanıp kalıyor. Zaten asıl meselemde bu sistemi update edersem belki düzelir umuduyla uğraşıyorum. Bir fikriniz varsa lütfen paylaşın.

Teşekkürler

Gönderildi : 29/01/2009 01:52

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Her zmank itlenip kalmıyor olsa gerek ki browser a erişebiliyorsunuz.

Network desteği ile güvenli mode da açın, http://security.symantec.com dan online tarama yapın.

Gönderildi : 29/01/2009 01:56

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Evet doğru söylüyorsunuz. HEr zaman kitlenmiyor. Arasıra açlıyor, yarın ilkişim dediğinizi denemek olacak. Bu arada daha önce F8 e basarak safe moda girmeye çalıştımama RAID ayarı tarzında bir pencere açıldı. F8 den farklı olarak ne kullanabilirim sizce. Gerçi muhtemelen pencerde yazar ama ekran çok çabuk geçiyor ve geçen defa safe mod için okumaya çalışırken kaçırmıştım.

Gönderildi : 29/01/2009 02:03

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

F8 zamanını  ayarlıyamıyor  ısenız  start  / run / msconfig  yazın  acılan msconfig  ekranında  boot.ini tabına  tıklayın ve  asagıdakı resımde  oldugu  gıbı safemmod ve  network  kutucuklarını doldurun server ı  restart ettıgınızde  otomatık  olarak  agh destegı ıle  guvenlı mod  acılacak  işlemler  bıttıgınde  restart etmeden once  tekrar  onay  kutucuklarını  temızledıgınızde  normal mod da  acılmaya  devam eder .

Teşekkürler.

Evet doğru söylüyorsunuz. HEr zaman kitlenmiyor. Arasıra açlıyor, yarın ilkişim dediğinizi denemek olacak. Bu arada daha önce F8 e basarak safe moda girmeye çalıştımama RAID ayarı tarzında bir pencere açıldı. F8 den farklı olarak ne kullanabilirim sizce. Gerçi muhtemelen pencerde yazar ama ekran çok çabuk geçiyor ve geçen defa safe mod için okumaya çalışırken kaçırmıştım.

Gönderildi : 29/01/2009 13:36

(@selimatmaca)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevap Yazan arkadaslara öncelikle tesekkur ederim.

Sorunlari giderdim. Simdi nasil giderdigimi de yazayim...

Kullandigim server HP Proliant ve hp proliantlarda da F8 kullaniliyomus fakat sistem acilir acilmaz degilde bir sure bekliyorsunuz.

Ekranda windows yuklenmeye yakinken F8 e basmaya basliyorsunuz ve guvenli kipte acma secenegi geliyor.

Serverda diger bir sorun log in ve log out un bazen kilitlenmeye sebep olmasi bazende cok uzun sürmesiydi.

Serverimda logMeIn diye bir program vardi bunu kaldirdim ve sistem yavasta olsa log in ve log outta kilitlenmeyi kesti. Ama log in ve log out halen cok uzun sürebiliyordu bende su linkteki gibi log in ve log out islemini hizlandirdim. Gercekten her pc ye lazim bence sizlerde yapmadiysaniz bunu yapin.

http://www.raymond.cc/blog/archives/2008/06/18/how-to-troubleshoot-windows-startup-logoff-login-and-shutdown-problems/

Baska bir sorun ise server windows update sayfalarina ve hic bir antivirus sayfaina girmeye izin vermiyor sayfa bulunamadi hatasi veriyordu.

Bende microsoftun malware removal toolun asagidaki adresten yukleyip calistirdim.

http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=AD724AE0-E72D-4F54-9AB3-75B8EB148356&displaylang=en

ve sonuc artik sorun kalmadi. En azindan simdilik hic bir sorun gostermiyor ve server update yapiyor, hizli bir sekilde log in ve log out oluyor ve sacma sapan davranmiyor.

Cevap veren arkadaslara cok tesekkur ediyorum.

Gönderildi : 30/01/2009 03:44

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Geri bildirim için teşekkürler , herkese yardımcı olucaktır bu konuda ...

Gönderildi : 30/01/2009 14:08

Paylaş: